17.05.2014 17:30 CET
2 : 1
(2:0)

MFK Košice - DAC Dunajská Streda 2:1

Ešte to bude o záchranu poriadne zaujímavé! Dunajská Streda totiž nestačila na východe s miestnym MFK a stratila trojbodový náskok pred Nitrou. Naopak, po zisku pohára sa Košičania dostali k ďalšiemu dobrému výsledku a poskočili už na štvrté miesto.

Šancu na úvodný zásah mal Pačinda už bleskurýchlo a hrozila zmena skóre strelou spoza vápna. Namieril ale iba do žrde a Penksa tak neinkasoval. Lenže ubehlo len desať minút a Novák v nájazde nezaváhal. Poradil si aj s vybiehajúcim brankárom a do prázdnej brány musel dať - 1:0. Košičania svojho súpera nepúšťali do šancí a jeho snaženie zastavili ešte pred svojou šestnástkou. Do ďalšej šance sa dostal v 25. minúte Skvašík, stav sa po jeho zakončení nezmenil. Hostia po prvý raz poslali loptu na košickú bránu v 30. minúte, Majerníkova hlavička po rohovom kope našla iba dobre stojaceho Ružinského. O dve minúty neskôr pálil z dobrej pozície nad bránu domáci Novák. Košického brankára natiahol v 36. minúte strelou spoza šestnástky Kwin, no to nebolo ešte v prvom polčase všetko. Diaby totiž zužitkoval krásny center Viazanka a hlavou usmernil loptu do siete na 2:0. Taký bol aj výsledok pred odchodom do kabín.

Hostia si vykoledovali nádej na lepší výsledok hneď po úvodnom hvizde druhého polčasu. Ružinský totiž nestačil na priamy kop Szaba a bolo 2:1. DAC sa začal tlačiť pred bránu a defenzíva MFK mala čo robiť, aby stav udržala. Po hodine hry však mal šancu kanonier Novák, no hoci bol v dobrej možnosti, Penksa jeho akciu zastavil a zmenu skóre nepripustil. O tri minúty neskôr si vyskočil v šestnástke domácich na center z ľavej strany Matúš, hlavou však nenamieril presne. Pätnásť minút pred koncom duelu Novák z priameho kopu poriadne natiahol Penksu, ktorý zlikvidoval jeho strelecký pokus na dvakrát. V závere sa nedal vylúčiť na Novákovi hosťujúci hráč a preto sa šance na zisk čo i len bodu pre DAC otupili. Košice si už vedenie udržali a výhrou poskočili na 4. miesto. Za to DAC stratil trojbodový náskok pred Nitrou a nad priepasťou ho drží už len vzájomná bilancia proti hráčom spod Zobora.

Autor: Ľubomír Hudačko