01.03.2014 15:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan hladko zdolal Banskú Bystricu

Slovan Bratislava vstúpil do jarnej časti správnou nohou. Jeho hráči totiž v prvom jarnom kole doma hladko zdolali Banskú Bystricu 2:0.

Belasí vstúpili do zápasu aktívnejšie a odmenení boli už v 10. minúte. Vtedy sa strelcom úvodného gólu stal Seydouba Soumah, ktorý sa prezentoval presnou strelou z hranice malého vápna - 1:0. Slovan bol aktívnejším aj v nasledujúcich minútach, no domácim sa vo finálnej fáze až tak nedarilo, keďže robili množstvo nepresností v rozohrávke. Hra sa v závere prvého polčasu odohrávala najmä v strede poľa a videli sme málo gólových príležitostí. Jedna gólová sa črtala v úplnom závere, kedy sa ďalekonosnou strelou prezentoval Kladrubský, ale ten mieril napokon tesne vedľa. Po prvom polčase teda odchádzal do šatne spokojnejší Slovan, ktorý po polovici zápasu viedol 1:0.

Druhý polčas nebol príliš atraktívny, hralo sa len medzi šestnástkami a tam sa navyše obaja aktéri dopúšťali zbytočných chýb v rozohrávke. Tesne pred hodinou hry však domáci z ničoho nič zvýšili svoje vedenie. Po skvelej práci Soumaha sa do skvelej pozície dostal Igor Žofčák a skúsený stredopoliar v nej nezaváhal - 2:0. V nasledujúcich minútach sa tempo hry trošku ukľudnilo, ani jedno mužstvo nevytváralo väčší tlak. Na hre Banskej Bystrice bolo vidieť, že jej hráči sa chceli dostať do zápasu, no v ofenzíve im to dnes jednoducho nešlo. Slovan si už do konca zápasu bez väčších problémov ustrážil dvojgólové vedenie a nad klubom spod Urpína zaslúžene vyhral 2:0.

Autor: Filip Kubaliak