22.03.2014 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 2:1

Spartak vrátil prehru z prvého kola svojmu sokovi z Banskej Bystrice gólom desať minút pred koncom. Dlho to vyzeralo na remízu s jedným gólom na konte na oboch stranách, o osude napokon rozhodol Urgela.

Prvú šancu na skórovanie mal v 6. minúte Kosík, ale skvelým zákrokom sa predviedol Budinský keď jeho hlavičku vytesnil na rohový kop. Lenže netrvalo dlho a ten istý hráč sa už presadil. Pekný center mu poslal na hlavu Daniel a bolo 1:0. V 17. minúte vybojovali domáci loptu pred 16-tkou súpera, následne pálil Pekár z hranice 20 metrov, ale tesne minul bránu. Po polhodine hry sa "vojaci" dostali do kontry, ale Černáček im loptu vypichol. V 31. minúte zahral priamy kop Bruško, hlavička Černáčka skončila iba na hornej sieti. Hostia skúšali pohroziť iba strelami z diaľky, ako v 34. minúte Klimentom a 40. minúte Ľuptákom, ale tie neboli presné. Pekne sa v závere polčasu ešte chcel presadiť Daniel, ale sľubná akcia mu nevyšla. Ja preto sa prvý polčas skončil len jednogólovým rozdielom.

Po zmene strán už nemali hráči Myjavy v sebe toľko energie, aby súpera držali na dištanc aj ďalšie minúty. Dukla zlepšila pohyb smerom dopredu a takisto aj skonsolidovala obranu. Ťažšie sa preto Spartak presadzoval a po hodine hry prišlo aj zaslúžené vyrovnanie. Chrien vsietil gól po šťastnom odraze lopty z nákopu naňho od Šuleka a razom bolo 1:1. V 73. minúte priťukol Pekár dopredu na Daniela, brankár Budinský včasným vybehnutím zamedzil gólu. O dve minúty bol opäť v šanci Daniel, keď zblízka poslal loptu mimo priestoru troch žrdí. Záver patril kopaničiarom a z ofenzívneho apetítu sa právom tešili. Desať minút pred koncom totiž Šulek odčinil nešťastnú situáciu pred vyrovnávajúcim gólom a nahral pred bránu Urgelovi. Ten zblízka musel dať a zabezpečil svojmu tímu tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko