10.05.2014 16:30 CET
4 : 0
(2:0)

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 4:0

Neskutočná víťazná séria Spartaka pokračuje, na ŠAM si to tentoraz odniesla Dukla po výprasku štvorgólovým prídelom. Znamená to prepis histórie, pretože osem víťazstiev za sebou Spartak nedosiahol ešte nikdy. Bojuje tak o druhé miesto čo to dá, zatiaľčo Bystrica svojich fanúšikov nepotešila.

Debakel sa začal rodiť už hneď v úvode, pretože po piatich minútach sa previnil faulom vo vápne brankár hostí Boroš a bola z toho penalta. Tú bezpečne premenil Sabo a Trnava viedla 1:0. To Jarábkovcov nakoplo a mali ďalšie šance skóre zveľadiť. Nezaostávala ani Dukla, ale jej protiútoky nemali potrebný pokoj vo finálnom zakončení. Aktívny Janečka, ktorý ťahal väčšinu útočných akcií Spartaka, zakončil peknú kombinačnú akciu v 19. minúte strelou vedľa. Hostia pohrozili v 27. minúte, keď po rohovom kope hlavičkoval Kliment nepresne. V 35. minúte strela Rejdoviana minula bránu Rusova. V závere polčasu sa tak radovali opäť Trnavčania, Kuzma mieril štandardku presne na Schranza, ktorý hlavičkou nedal brankárovi šancu a stanovil polčasové skóre 2:0.

Po zmene strán mal prácu ako prvý Rusov. Nemusel však vynaložiť veľké úsilie na to, aby hlavičku Peňašku špeciálne riešil. Tlačil očami úspešne a skóre sa nemenilo. O niečo neskôr mieril Schranz prudkou jedovkou len tesne vedľa šibenice, čím sa taktiež nezapísal do streleckej listiny. Už o minútu po ľavej strane vnikol do šestnástky Chovanec a jeho prízemný center si v snahe odkopnúť loptu usmernil do brány Savič. Bystričania mali možnosť skorigovať nepriaznivý stav krátko po uplynutí hodiny hry, keď sa striedajúci Faško v pokutovom území prebil k zakončeniu, no jeho strelu Rusov vytlačil na roh. V 67. minúte pridali domáci aj štvrtý presný zásah, keď po niekoľkonásobnej kombinácii sa dostala lopta k Procházkovi, ten uvoľnil nabiehajúceho Schranza, ktorý nekompromisnou strelou prekonal Boroša. A mohlo byť aj horšie, Procházka v závere nedal v dobrej možnosti, keďže len mieril nad a keď bol pri chuti aj Nworah, Boroš musel opäť zasahovať. Napokon si však poradil a Trnava deklasovala súpera štyrmi gólmi. Bojuje tak o druhú priečku s Trenčínom aj naďalej.

Autor: Ľubomír Hudačko