05.05.2015 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:0

Vyrovnaný zápas rozhodol na Žitnom ostrove o tom, že tri body z duelu proti Myjave získali žltomodrí. Rozhodol jediný gól, ktorý vsietil Štepanovský. Kopaničiarom sa v poslednej dobe opäť prestalo dariť a nevyhrali tretí zápas v rade.

Otvoriť skóre mohli pritom Spartakovci už po niekoľkých minútach hry, ale Jánošikovi sa rozvlniť sieť hlavičkou nepodarilo. Štvrťhodina hry však už priniesla zmenu skóre, rýchly Štepanovský si poradil s brankárom a poslal loptu v brejku do siete - 1:0. Tým fanúšikom rozradostnil a navrch mali teda žltomodrí. Lopta v ich moci nedovoľovala hosťom čosi pred bránou vymyslieť, aj keď o brejky sa snažili. V 27. minúte zahral domáci Szabó z ľavej strany sľubný priamy kop z 22 metrov, jeho strela však išla nad. V 33. minúte prišla ďalšia šanca v podaní DAC, Sesarov priamy kop ale zblokovali hostia. Zvýšiť vedenie mohol ešte v prvom polčase Szarka, lenže po spolupráci s kolegami vpredu mieril len do žrde. Aj preto domáci viedli iba o jeden gól.

Zaujímavý projektil mieril po prestávke Kuzma s cieľom vyrovnať stav, no oslavovať sa mu nepodarilo taktisto. DAC nemal nič isté, viedol stale len o jeden gól a preto sa takisto ešte musel vpredu obracať. Brašeň o niečo neskôr mieril tesne vedľa, keď sa dostal k šanci po akcii Ljubičiča, no skóre sa napriek tomu nemenilo. Po hodine hry si musel dať pozor Solnička, aby neinkasoval, pretože strelou ho plánoval preveriť Sarr. O ďalšiu minútu sa dostal do pokutového územia Szarka, z ľavej strany však tesne minul bránu. V 66. minúte po priamom kope Brašeňa hlavičkoval na bránu Michalík, opäť sa blysol Solnička. O dve minúty neskôr sa oprel do lopty Daniel, Polačeka však neohrozil. Dvadsať minút pred koncom sa presadil síce Jastráb, no rozhodca zásah neuznali. Domáci horko-ťažko držali súpera na dištanc a aj vedenie o jeden gól. Napokon si tri body postrážili a Myjava tak tretíkrát v rade nevyhrala. V tabuľke to však pre ňu tragické následky mať nebude.

Autor: Ľubomír Hudačko