08.11.2014 14:30 CET
2 : 0
(0:0)

Dukla Banská Bystrica - FC Zlaté Moravce 2:0

Banská Bystrica dokázala na domácej pôde zdolať Zlaté Moravce 2:0 a získava tak mimoriadne dôležité tri body, vďaka ktorým sa odliepa z poslednej priečky. Dukla zároveň ukončila päťzápasovú sériu bez výhry.

Domáci začali aktívnejšie a viesť mohli už v druhej minúte, kedy tesne nad mieril Mazan. O sedem minút neskôr mala Dukla ďalšiu šancu, no Dolný mieril z dobrej pozície presne na pripraveného Kováča. V týchto minútach boli na náročnom teréne aktívnejší hráči Banskej Bystrice. Tí mali obrovskú gólovú príležitosť v 25. minúte, Šovčíkovu delovku však Kováč bravúrne zneškodnil. Vzápätí mali prvú šancu v zápase hráči ViOn-u a tá mohla okamžite skončiť gólom. Vo veľmi sľubnej pozícii sa ocitol Nikolić a jeho gólovú strelu skvele zblokoval domáci stopér Adámik. Zlaté Moravce sa v tomto dueli sústredili predovšetkým na defenzívu, no zároveň si dokázali vypracovať nebezpečné brejky a jeden z nich sa zrodil v 36. minúte. Z hranice šestnástky nepríjemne vypálil Pavelka, no Boroš si dal pozor. Skúsený gólman Dukly musel zasahovať aj o tri minúty, no vtedy si s pokusom Mikiniča hravo poradil. Ten istý hráč hostí mal dobrú šancu na úplnom konci prvého dejstva, no tá takisto ostala nevyužitá.

Prvú šancu v druhom dejstve mal Dolný v 52. minúte, Kováč však s istotou jeho pokus kryl. Onedlho z diaľky vypálil jeho spoluhráč Mazan a od gólu ho delili len milimetre. Pred hodinou hry sa na druhej strane po rohovom kope prezentoval gólovou hlavičkou Nikolić, no tú mu z bránkovej čiary odpratal skvele postavený Ľupták. ViOn mal o štyri minúty ďalšiu šancu, v ktorej sa znova ocitol Pavelka, no opäť proti Borošovi nepochodil. Útočník hostí sa o necelú minútu prezentoval faulom vo vlastnej šestnástke, čím domácim ponúkol pokutový kop, ktorý Vajda s prehľadom premenil - 1:0. Tento gól domácich oživil a zároveň do istej miery ukľudnil. Dukla už len kontrolovala svoje tesné vedenie, no to sa jej v 80. minúte podarilo navýšiť. O gól sa postaral krásne zahratým priamym kopom Jozef Dolný, ktorému pomohol aj teč postaveného múru - 2:0. ViOn sa ešte v závere snažil skorigovať stav, no to sa mu nepodarilo a spod Urpína odchádza naprázdno po prehre 0:2.

Autor: Filip Kubaliak