19.07.2014 19:00 CET
2 : 2
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - FK Senica 2:2

Záchrana bodov v hodine dvanástej. Tým aj výstrel na prvé miesto po dvoch úvodných kolách patrí banskobystrickej Dukle. Tá si doma nenechala vziať všetky body a Senica tak prehajdákala dvojgólové manko. Prvýkrát sa v drese Vojakov presadila posila Jozef Dolný.

Dôvodov, prečo Dukla hrala slabšie, bolo viac. Nezachytila úvod a ním sa niesol celý zápas. Za to hostia sa pustili do súpera ako Suarez hryzie súperov a bolo to vidieť. Ani nie po štvrťhodine zápasu sa menilo skóre. Vedúci gól Kosorina bola v podstate prvá šanca domácich a hneď pretavený na gól. Hostia získali loptu v strede poľa, Kosorín si krásne nabehol na presnú nahrávku a z uhla krížnou strelou otvoril skóre - 0:1. Dukla sa dostala do hry až tesne pred koncom prvého dejstva, ale aj to Střihavka nevyužil šancu na vyrovnanie, proti bol pozorný Šulla. Do kabín sa tak šlo za najtesnejšieho stavu.

Ani úvod druhého polčasu Dukle nevyšiel. Senica sa po rýchlej kombinácii Pirošku s Kalabiškom dostala po ľavej strane do šance a prízemnú loptu späť vo vápne pred brankárom na 0:2 usmernil Hlohovská. S domácimi to vyrezalo zle-nedobre, hlavne od 62. minúty, keď bol vylúčený Banovič. S príchodom striedajúceho Marca De-vita sa ale zdvihla hra domácich, ktorí sa vďaka heroickému výkonu v závere dokázali vrátiť do stretnutia. Najprv v 80. minúte nová posila Dolný znížil na 1:2 a to nebolo všetko. Ľupták šte zblízka napálil len do brvna, ale dve minúty pred koncom dokončil remízu Rejdovian. Body sa tak na Štiavničkách delili a spokojnejší budú určite domáci.

Autor: Ľubomír Hudačko / fortunaliga.sk