15.08.2014 18:30 CET
1 : 1
(1:1)

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 1:1

Ďalší zápas s deľbou bodov pre Banskú Bystricu. Tentoraz predpokladaný vyrovnaný scenár zápasu dospel až do záverečnej minúty a tímy sa v Zlatých Moravciach rozišli po remíze 1:1.

Domáce prostredie hnalo do útokov hráčov Zlatých Moraviec, ale pevná defenzíva súpera nemala veľké problémy uhasiť len mierne nebezpečne vyzerajúce akcie. Boroš sa musel mať na pozore po niekoľkých minútach hry, ale stačilo mu vytláčať očami letiaciu loptu nad brvno. Tú poslal Ďuričič po štandardnej situácii Ďuricu. Po polhodine hry si aktívny Ďurica šikovne obhodil na hranici malého vápna Liptáka, po ktorého zákroku nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Orávik a bombou do stredu bránky poslal domácich do vedenia - 1:0. Ešte v prvom polčase sa však lopta opäť ocitla v sieti, tentoraz na druhej strane. Pár minút pred hvizdom sa totiž presadil Střihavka presnou hlavičkou a Kováč nemal nárok - 1:1. Za tohto stavu sa šlo aj do kabín.

Diváci, ktorí sa tešili na pokračovanie prípadných gólových hodov museli byť po zmene strán sklamaní. Na ihrisku sa veľké akcie nerodili a viac ako peknú hru museli obdivovať nesúrodé akcie a ničnehovoriace nepresné lopty. Až po hodine hry prišla šanca Šumského, ale Kováč svoj tím podržal a nepríjemnú ranu do siete nepustil. V 68. minúte striedajúci Wojnar z rohu malého vápna prestrelil. V 83. minúte sa ocitol sám pred gólmanom striedajúci Sukisa, ale pozorný Boroš bol pri lopte o zlomok sekundy skôr. Krátko na to sa sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy domáci Pavelka. Na záver si hráči nechali trochu iskrenia, rozhodnutie mohol prísť Sukisa, ale keďže sa tak nestalo, tímy si body delili. Dukla opäť, Moravce predĺžili neporaziteľnosť.

Autor: Ľubomír Hudačko