20.03.2015 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

FK Senica - Spartak Myjava 1:1

Derby medzi Senicou a Myjavou skončilo zmierlivo 1:1. Pre domácich to tak znamená dotiahnutie sa na tretiu Trnavu a hostia majú na jar prvý bod. V dueli však vyhrávali a tak z toho mohlo byť aj víťazstvo, čo teda teraz môže mrzieť.

Aktívnejší boli na začiatku domáci hráči a Myjavčania sa teda sústredili skôr na bezpečnú defenzívu a na to, aby neurobili osudnú chybu. Spoliehali sa jedine na rýchle protiútoky a nechali hrať Seničanov. Tí mohli po štvrťhodine ísť do vedenie, ale Dolného pokus z riameho kopu mieril iba na hornú sieť. Na druhej strane skúšal strelecké šťastie Pekár, lopta však takisto minula cieľ. V 22. minúte narobila brankárovi hostí Hruškovi, ktorý nahradil vo štvrtok operovaného Solničku, strela Kosorina a z dorážky následne neuspel ani Dolný. Myjavčania sa pokúšali o skórovanie strelami zo strednej vzdialenosti, jednou takou sa prezentoval Marček. Veľkú možnosť na otvorenie skóre mal Kalabiška, ale skvele ho vychytal hosťujúci brankár. Pekná akcia s narážačkou v spolupráci s Majtánom teda nevyšla na škodu futbalovosti. Bílovský v závere takisto neuspel a preto sa do kabín šlo za nerozhodného stavu.

Kalabiškovi sa nedarilo ani chvíľu po zmene strán. Tesne vedľa pálil v prvej možnosti druhého polčasu, no skóre neotvoril. Hostia sa na svojej strany spoliehali na kanonierske schopnosti Pekára, ale Šulla si poradil a svoj tím podržal. Tesne pred hodinou hry však prišla chvíľa Kuzmu. S loptou sa prehnal obranou a keďže mu nikto prílišnú pozornosť nevenoval, z diaľky krásne napálil do siete - 0:1. Tempo hry sa trochu rozbehlo a bolo na domácich, ako na zmenu skóre zareagujú. Myjava mohla zvýšiť svoje vedenie, ale Kuzma po centri Daniela len tesne minul domácu bránu. V záverečnej 15-minútovke dostala Senicu súpera pod tlak. Štvrťhodinu pred koncom mal šancu na vyrovnanie Hlohovský, no brankár mu šancu uspieť nedal. To ale už neplatilo po akcii Kalabiška, pretože ten prešiel do dobrej pozície na asistenciu, čo chcel využiť Jakub Kosorin. Najprv ešte Hruška skvele svojich podržal, no na dorážku bol už prikrátky - 1:1. Nakoniec tri body mohli ostať doma, ale v závere sa už neujali šance Kóňu ani Kalabišku. Derby tak víťaza nemalo, hostia aspoň získali na jar prvý bod. Senica sa dotiahlia na tretiu Trnavu.

Autor: Ľubomír Hudačko