12.07.2014 17:30 CET
1 : 2
(0:2)

Dukla prekvapujúco zvíťazila v Košiciach

Košice nedokázali v úvodnom kole Fortuny ligy potvrdiť úlohu favorita a Banská Bystrica si prekvapujúco vezie tri body po víťazstve 2:1.

Zápas sa začal veľmi svižne, vážnejšia akcia sa zrodila už v 3. minúte. Vtedy došlo ku zlyhaniu banskobystrickej obrany, čo mohol využiť Novák. Skúsený kanonier si pripravil dobrú pozíciu, no skóre napokon neotvoril. Podobná situácia sa zrodila na druhej strane o šesť minút, kedy mohla skórovať Dukla. V tom momente však podržal svoje mužstvo Darko Tofiloski. Macedónsky brankár musel zasahovať aj o sedem minút neskôr, úspešný bol však aj pri tejto akcii. Vzápätí sa na druhej strane dostal do dobrej šance Bukata, no mieril len nad bránku Boroša. Mladý stredopoliar Košíc zakončoval aj o štyri minúty, no jeho dobre mierený pokus bránku napokon tesne minul. O niekoľko desiatok sekúnd sa vo vyloženej šanci ocitol košický obranca Ostojić, no vo vyloženej pozícii zlyhal. Strelecké trápenie domácich Dukla dokonale potrestala v závere prvého polčasu. V 41. minúte otvoril skóre Michal Faško, ktorý presne zakončil po rohovom kope - 0:1. Už o necelé dve minúty pridali hostia druhý gól, o ktorý sa po zaváhaní domácej obrany postaral David Střihavka - 0:2.

Košice po zlom závere prvého dejstva skvele vstúpili do toho druhého. Síce najprv Novák nepochodil, no z následného rohu už východniari skórovali. O kontaktný gól sa podpísal Jozef Skvašík - 1:2. V 54. minúte mohol zvýšiť vedenie Dukly Branislav Ľupták, no jeho strela spoza šestnástky mierila tesne nad. Vzápätí mal na domácej strane dve obrovské šance Ajdin Redžić, no nová tvár v košickej ofenzíve sa gólom nepresadila. V nasledujúcich minútach sa hra pomerne vyrovnala, keďže košický tlak upadol. Banská Bystrica, ktorá vycestovala do metropoly východu len s 15 hráčmi, pozorne bránila svoj tesný náskok a spočiatku s tým ani nemala problémy. V závere však tlak MFK opäť narástol, ale efektivita zverencov Radoslava Látala bola dnes veľmi slabá. Z toho Dukla dokonale vyťažila, výborne zvládla najmä záver prvého polčasu a vezie si tri body.

Autor: Filip Kubaliak