21.03.2015 14:30 CET
2 : 1
(2:1)

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 2:1

Na chvoste tabuľky Fortuna ligy nič nové, Bystričania totiž nevyužili prehru Zlatých Moraviec a ostávajú s trojbodovým mankom poslední. Na ihrisku Košíc totiž ťahali za kratší koniec a tri body ponechali východniarom. Tí sa pre zmenu posunuli na siedme miesto.

Aktivitou hýrili od začiatku domáci hráči a pohodlne sa teda ujali iniciatívy nezdvorilého hostiteľa. To ale vzhľadom na svoj stánok pred vlastnými fanúšikmi nebol zlý nápad, veď podobne by malo hrať kždé domáce mužstvo. MFK boli napriek všetkému favoritmi, keďže hostili posledný tím tabuľky. Do vedenia mohli ísť už po niekoľkých minútach a aj sa tak stalo. Akciu Ostojiča zakončil trefou do čierneho Diaby hlavičkou a bolo 1:0. Hostia odpovedali strelou, ktorú spoza šestnástky vyslal Kapor, ale Stijaković sa nedal prekvapiť. O 4 minúty neskôr prišla druhá gólová šanca domácich a z nej i druhý gól. Po ideálnej prihrávke Diabyho presne namieril Viazanko a bolo 2:0. V 17. minúte z náhleho protiútoku mohli hostia Faškom znížiť, ale hráč zblízka loptu neprepasíroval do košickej brány. Viac sa smerom dopredu potom snažili Vojaci a preto prišlo ovocie aj na ich stranu ešte v prvom polčase. Jeden z protiútokov využil Vajda v jasnej šanci pár minút pred hvizdom, čím ešte úpravou na 2:1 duel zdramatizoval.

Hostia sa teda mohli od druhého polčasu ešte odraziť k šanci na bodovanie, veď im na to po spackanom úvode zápasu chýbal len gól. Pred bránou súpera však príliš nebezpeční neboli a možnosti na vyrovnanie neprišli. Chýbala im totiž finálna prihrávka, do ktorej ich však pozorná obrana domácich nepustila. V 65. a 66. minúte mali domáci po rýchlych brejkoch dve veľké šance. Najskôr Haskič hlavou mieril zblízka len do brankára Boroša a o minútu Pačindovu strelu pod brvno Boroš vyrazil. Otvorená obrana Dukly potom priniesla možnosti Košíc na rozhodnutie, neujali sa však ani štandardné situácie. Veľkú šancu na bod mal Faško, hrdina týždňa pár desiatok sekúnd pred koncom, ale na jeho smolu šla strela z kopačky iba do autu, čo domácim neublížilo. Tri body preto ostali u nich a Dukla môže banovať, že nevyužila prehru Zlatých Moraviec. MFK sa pre zmenu dostali na siedmu priečku.

Autor: Ľubomír Hudačko