14.03.2015 14:30 CET
2 : 0
(2:0)

MFK Košice - Spartak Myjava 2:0

Vraňare to doma prvýkrát v roku 2015 zvládli a porazili Myjavu dvomi zásahmi. Tá sa opäť teda nedostal k bodom a prehral aj tretí duel na jar. O všetkom rozhodli góly Huka a Dimuna.

Oba tímy potrebovali zabojovať o dôležité body, pretože na jar ešte nemali za sebou ani jeden trojbodový záťah. Prvú šancu si po pár minútach vytvorili hostia, ale Kolár mieril len presne tam, kde brankár Košíc číhal. Trestalo sa preto na druhej strane a to po peknej kombinácii. Pačinda si všimol voľného Huka, ktorý nemal problém skóre otvoriť pohotovou ranou k žrdi. Na ňu sa brankár naťahoval márne a bolo 1:0. Domáci za mierneho dažďa pokračovali v útočnej aktivite v priebehu minúty si vypracovali dve dobré šance. Djordjevičovu strelu zastavil Solnička a Novák pálil tesne vedľa pravej žrde. Ten istý hráč sa ocitol v 21. minúte v ideálnej príležitosti, ale strelou zvnútra šestnástky nechal vyniknúť iba myjavského brankára. Ešte pred polhodinou hry prišiel druhý zásah do myjavskej siete a to po odrazenej strele. K nej sa dostal Dimun a nemal problém upraviť na 2:0. O niečo neskôr pálil ranou vedľa Novák a potom len prevetral Solničku ďalšou ranou. V závere mohol rozhodnúť Haskič, lenže skvelý pas Pačindu v šanci nezužitkoval.

Košičania sa teda aj po zmene strán mohli sústrediť na bránenie manka a prípadne využiť brejk po otvorenej obrane. Všetko hralo do ich karát a dokonca aj zahodená šanca Ciprysa zo strany Spartaka. Stijakovič ale v bráne svojich podržal a neinkasoval a teda znížiť sa súperovi nepodarilo. Na opačnej strane sa rútil na Solničku Novák, ale znova netrafil priestor brány. Košický brankár sa v 55. minúte poriadne natiahol pri strele Pekára približne z dvadsiatich metrov a gólovú radosť mu nedoprial. V 64. minúte sa dostal na dostrel myjavskej brány Huk, no z hranice šestnástky pálil nad. Dvadsať minút pred koncom mal šancu na rozhodnutie Haskič, ale jasnú možnosť nevyužil. Technicky to mieril doľava, lenže skvele sa prezentoval pozorný Solnička. Pekár neznížil ani v závere zápasu a keď sa predviedol aj Solnička po zakončení Pačindu, viac gólov diváci napokon nevideli. Tri body ostávajú doma, čo znamená aspoň čiastočnú pohodu pre vraňarov. Naopak, Myjave sa nedarí a prehrala aj tretí duel na jar.

Autor: Ľubomír Hudačko