07.03.2015 14:30 CET
2 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 2:1

Na Liptove sa opäť budú oslavovať tri body, miestny MFK pokračuje vo víťaznom ťažení. Aj svoj druhý jarný zápas doma zvládol a pripisuje si dôležitý zásah do tabuľky. Tentoraz sa neušlo Myjave, ktorá prehrala 2:1. Na chvoste tabuľky to tak znamená, že Ruža odskočila Bystrici už na rozdiel piatich bodov.

Dva podstatné míľniky mal zápas už po pár minútach, keď sa menilo skóre hneď dvakrát. Najprv udrel Ružomberom a to po priamom kope. Lopta sa v šestnástke hostí držala veľmi dlho a nikto ju v skrumáži nie a nie odkopnúť. Až sa k nej prihlásila Rosa a prestrelil rankára - 1:0. Dlho však domáci neoslavovali. Dlhá lopta za obranu padla presne na kopačku Pekára, ktorý si ju skvele spracoval a z prvej upratal loptu do siete na 1:1.

Vzápätí spoza šestnástky pozornosť domáceho brankára Šavola preveril Duga. V 24. minúte z diaľky vystrelil Pekár a Liptákov zachránila len pravá žrď. Po polhodine hry Šavol na roh vyboxoval Danielovu strelu. Spartakovci od vyrovnávajúceho gólu lepšie kombinovali a boli aj vpredu nebezpečnejší. V závere polčasu mohol nakloniť misky váh na svoju stranu Masaryk, ale svoju šancu z pokutového kopu trestuhodne premárnil - mieril len mimo brány. Predchádzala tomu ruka Jánošíka, ale keďže sa skóre nemenilo, do kabín sa šlo za nerozhodného stavu.

Po prestávke sa opäť veľmi rýchlo menilo skóre a stalo sa tak ešte rýchlejšie, ako na začiatku prvého. Liptáci mali na kopačkách šancu z priameho kopu a dokonale ju využili. Skvelý center do pokutového územia poslal skúsený Sapara a našiel hlavičku presne zakončujúceho Masla. Ten nedal šancu obrane ani brankárovi zastaviť ho a upravil pekným spôsobom na 2:1. V tomto momente to znamenalo pre Myjavu už siedmy inkasovaný gól v jarnej časti ligy. V 52. minúte po rýchlej akcii hostí Pekár vysunul Peňašku, ten v gólovej pozícii minul bránu. V 79. minúte krížnu strelu Nagya Solnička vytesnil na roh. Šancu na zmenu skóre mal aj Sapara, ale mieril svoju strelu nad bránu. Jeho kolegovia loptu držali na kopačkách pohodlnejšie a strážili si náskok. Spartak to všemožne skúšal a potreboval podkúriť obrane, ale viac sa mu pred bránou súpera uskutočniť nepodarilo. Aj preto tri body ostali doma, čo znamená druhú výhru v rade pre Ružu a odskočenie od Bystrice na 5 bodov. Naopak, Myjava prehrala aj druhý zápas na jar so skóre 2:7.

Autor: Ľubomír Hudačko