19.04.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - Spartak Myjava 0:1

Posledný súboj víkendových meraní síl Fortuna ligy prinieslo prekvapenie na úkor favorita zo Žiliny. MŠK potreboval zareagovať na výhru Trenčína a stiahnuť jeho náskok, avšak doma s Myjavou prehral 0:1. Vôbec prvýkrát sa menší Spartak tešil z výhry nad šošonmi, hrdinom sa stal Duga.

To by zrejme čakal pred zápasom len málokto, nevyspytateľná Myjava zaskočila favorita zo Žiliny a na jeho ihrisku triumfovala a hoci najtesnejšie, tak predsa. Prvú šancu mal pritom domáci Škvarka, ale nemieril tak, aby si s tým Solnička nedokázal poradiť. Po štvrťhodine mal už oveľa bližšie ku gólu Káčer, ktorý preloboval myjavského gólmana, ale loptu spred bránkovej čiary vykopol Jánošík na roh. Práve tento hráč bol na opačnej strane blízko ku gólu, ale jeho pokus hlavou v 21. minúte minul brvno iba o decimetre. O tri minúty neskôr vysunul Škvarka do šance Čmelíka, jeho gólovku Solnička vyrazil, no ani William ani Mihalík sa k dorážke do prázdnej brány nedostali. Dobrú možnosť mal neskôr William, ale Čmelíkov center nezužitkoval. Aj preto sa toho viac v prvom polčase neudialo a tímy odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Žilinčania nehrali s takou iskrou, ako tomu bolo v iných zápasoch, nohy im zväzovala vidina prvého miesta, ktorá výhrou Trenčína dva dni predtým ešte viac utiekla. Pár minút po prestávke mohol otvoriť skóre sľubnou strelou Čmelík, ale spoza vápna na Solničku nevyzrel. Gól mohol padnúť na opačnej strane, ale na Volešáka nevyzrel krížnou strelou zľava Duga. Domáci po hodine hry Lupčom a Jeličom posilnili ofenzívu, ale skóre otvorili hostia. Peknú akciu s presnou nahrávkou na hranicu bieleho bodu dostal Duga a otvorená obrana ani nie najlepšie postavený Volešák jeho presnej rane nezabránili - 0:1.

Nečakaný zásah do siete domácich ešte viac zložil a ich útočné snaženie už bolo viac-menej zúfalé. Šancu na vyrovnanie mal štvrťhodinu pred koncom Mihalík, ale najprv mu nedoprial radosť Solnička, aby potom mieril iba do tyče. Domáci sa síce tlačili do zakončenia s cieľom aspoň vyrovnať, lenže nepomohlo im 18 rohových kopov ani záverečný tlak. Myjava tak prvýkrát v histórii porazila Žilinu a šošoni dokonca premiérovo doma v tejto sezóne stratili všetky tri body. Trenčín tak ostáva na prvom mieste s náskokom piatich bodov a prvý bude určite aj po nasledujúcom kole.

Autor: Ľubomír Hudačko