31.08.2014 19:00 CET
3 : 1
(2:1)

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:1

Po nezdare s Myjavou a v Lige majstrov sa Slovan rýchlo preorientoval opäť na domáci trávnik, kde hostil Banskú Bystricu. A hoci prehrával rýchlym zásahom, napokon triumfoval dokonalým otočením skóre na 3:1.

Diváci sa mali na čo dívať, veď už v prvých minútach padli dva góly. Najprv sa rýchlou akciou a šikovným tečom zblízka presadil nikým nekrytý Střihavka, aby na to odpovedal na druhej strane po skvelej nahrávke Štefánika Soumah. Začínalo sa od stavu 1:1 už v 6. minúte. O štyri minúty neskôr mohol poslať belasých do vedenia Fořt, avšak Peltierovu milimetrovú nahrávku zahodil na pohotovom Borošovi. V 26. min letel pekný center na Saviča, avšak jeho hlavičkové zakončenie nebolo presné. V 30. min dokázal Slovan otočiť nepriaznivý vývoj. Fantastickú prácu odviedol Peltier, ktorý vybojoval takmer stratenú loptu pre Štefánika a ten tvrdou ranou prekonal Boroša po druhý raz - 2:1. O šesť minút neskôr predviedol svoju palebnú techniku Halenár, z veľkej diaľky opečiatkoval brvno bystrickej bránky. V závere prvého polčasu skúšal ten istý hráč prekvapiť Boroša aj z uhla, ale ani tentoraz neuspel. V 45. min sa hrnula na hostí hneď štvorica domácich, Soumahov center ale Boroš vystihol.

Po prestávke sa prakticky hralo totožne, Slovan chcel navýšiť skóre, aby mal čím skôr pokoj. V 50. min Halenár opäť vyskúšal pozornosť súperovho brankára, Boroš sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu vyboxoval mimo priestoru svojej svätyne. Hneď vzápätí sa ocitol v šanci Štefánik, kým sa ale hotoval na strelu, o loptu ho pripravili obrancovia Banskej Bystrice. Nasledujúci priebeh priniesol menej vzrušenia. Slovanisti boli pri lopte o poznanie častejšie ako súper, ale do vyložených šancí sa nedostávali. V 72. min bol faulovaný pred šestnástkou Fořt, zo štandardky posielal Halenár loptu do šestnástky súpera, hostia ale dokázali situáciu ustáť.

V 82. min výborne zakročil Perniš po šanci Střihavku, ktorý sa predral po pravej strane a zachránil tak istému gólu. Z následného rohového kopu pálili hostia tesne nad. Z protiútoku ale boli omnoho úspešnejší slovanisti a dokázali sa dostať do dvojgólového vedenia. Rýchly protiútok Soumaha síce bol zastavený, lopta sa ale odrazila k Halenárovi, ktorého ranu Boroš vyrazil, lenže kanonier z diaľky napálil ešte raz a stanovil na konečných 3:1.

Autor: Ľubomír Hudačko / skslovan.com