12.04.2015 19:00 CET
3 : 2
(2:0)

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 3:2

Nad Banskou Bystricou sa zaťahujú poriadne čierňavy, po trojbodovom zásahu Zlatých Moraviec a následnej prehre Dukly v Myjave je jej situácia kritická. Na záchranu stráca šesť bodov a sezóna sa pritom blíži nezadržateľne ku koncu. Spartak doma prvýkrat na jar vyhrali 3:2.

Prvý jarný duel Spartaka si ale publikum rozhodne nechalo ujsť, duel nevidelo ani 2 000 divákov. Prítomní sa však mohli radovať onedlho po úvodnom hvizde, skóre sa totiž menilo v 10. minúte. Duga v šanci nedal šancu brankárovi a otvoril skóre pomerne rýchlo - 1:0. Výbornú prácu odviedol aj Pekár a domáci sa radovali. Dukla sa zo skorého inkasovania nie a nie otriasť, prvú šancu mala až takmer po polhodine hry. Chybu brankára však potrestať nedokázali. O štyri minúty sa v dobrej palebnej pozícii ocitol Willwéber, no bránu minul. Po polhodine hry zabojoval o loptu Duga, prihral spätne Danielovi, ktorý nemieril presne. Mimo troch žrdí skončila aj Pekárova strela z 33. min zo strednej vzdialenosti. Dôležitý gól však dali domáci tesne pred koncom polčasu Černáček zblízka upravil na 2:0 a pre hostí nastali ešte krušnejšie časy.

Dukla však po zmene strán zvýšila obrátky a ešte to predsa len smerom dopredu skúsila. Vajda nemal problém doraziť loptu do siete, ktorú brankár len vyrazil a vlial do radoch svojho tímu ešte iskierku nádeje - 2:1. Ešte optimistickejšie to mohlo byť o niečo neskôr pre hostí, ale Polievka mieril nad. O všetkom podstatnom však rozhodol krásnou strelou Daniel, an čo Boroš nemal nárok - 3:1. Na opačnej strane bol v šanci Polievka, obišiel aj brankára, no rozvlnil iba bočnú sieť. Po hodine hry videli prítomní diváci hneď tri šance domácich hráčov. Presne ale nemierili postupne Kuzma, Daniel a vo vyloženej príležitosti ani Bílovský. V 83. min zamestnali hosťujúceho gólmana strely Jastrába a následne aj Daniela. Domáci sa ešte museli trochu o výsledok strachovať, v závere totiž Dukla ešte znížila. Marinkovičov gól ale body Bystrici nepriniesol a tá tak ostáva na poslednom mieste so šesťbodovým mankom na Zlaté Moravce. Myjava si pre zmenu polepšila.

Autor: Ľubomír Hudačko