25.04.2015 19:00 CET
2 : 2
(0:1)

Spartak Myjava - FC Zlaté Moravce 2:2

Šiesty Spartak Myjava remizoval na domácej pôde s desiatym celkom tabuľky ViON-om Zlaté Moravce 2:2 (0:1). Boli to hostia, ktorí vyrovnávali a v závere už robili všetko preto, aby viac neinkasovali.

V 5. minúte tiesnený Pekár vystrelil vysoko nad bránu. Myjava mala v úvode mierne navrch, väčšie šance však diváci nevideli. V 11. minúte po skrumáži Kováč vyrazil na roh. V 12. minúte sa z protiútoku dostal až do šestnástky Juhar a krížnou strelou tesne minul bránu. Po centri Pekára takmer otvoril skóre Černáček, ale lopta sa napokon iba dogúľala mimo troch žrdí. Po aute do šestnástky si na loptu nabehol Mikinič, zbavil sa dvoch obrancov a o milimetre minul bránu. V 20. minúte Tipuričova krížna strela z ľavej strany opečiatkovala žrď. Hostia mohli viesť. Mikinič v šestnástke loptu potom volejom netrafil.

V 34. minúte na krídle zakombinovali Juhar s Orávikom, druhý menovaný nacentroval a Karaš vo veľkom výskoku prekonal Solničku hlavou - 0:1 z pohľadu domácich. O minútu musel Solnička zasahovať znovu vybehnutím pred Juharom. Zároveň založil novú akciu, na konci ktorej centroval Daniel a lopta tesne minula brvno Kováčovej brány. Marčekova strela v 41. minúte zasiahla bočnú sieť. Juhar sa minútu pred koncom polčasu uvoľnil a nikým neatakovaný vystrelil nepresne.

V 47. minúte tesne minul bránu Kolár. O 5 minút nechcel nechať Kováč rohový kop hosťom, a tak sa hodil po lopte, smerujúcej mimo tri žrde. Ibaže ju neudržal v rukách a Duga dorážal do brány bez brankára - 1:1. Sabo si pripravil streleckú pozícu, ale zakončil do stredu na Solničku. V 58. minúte lopta, smerujúca za obranu našla Juhara, ktorý netrafil. Kovbáč potom vyrážal Pekárov priamy kop, keď lopta spadla pred neho a Černáček ju zrazil do siete - 2:1. V 64. minúte Bílovskému lopta sadla a Kováč musel ukázať celé umenie. V 71. minúte hlavou mieril tesne vedľa brány ViON-u Jánošík. Hostia zavreli Myjavu do šestnástky, no zatiaľ bez efektu. V 81. minúte prudko pálil Mazan a Solnička vyrazil pred seba. Mikinič mal tak uľahčenú prácu a dielo dokonal - 2:2.

K dobrému zakončeniu sa dostal Mance, ale jeho strela mierila do hráčov. V 89. minúte plil na bránu aj Pekár, ale gólman hostí jeho pokus kryl. Po dvoch nadstavených minútach skončil zápas deľbou bodov. Spartak Myjava remizoval na domácej pôde so Zlatými Moravcami 2:2 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk