16.09.2014 15:30 CET
5 : 2
(2:1)

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 5:2

Gólové hody si užili vo vloženom kole v Trnave. Nebýva zvykom, aby v slovenskej lige padlo v jednom dueli až sedem gólov. Dať dva na ihrisku Spartaka sa väčšinou ráta ako bodovaniahodný fakt, ale Bystrica inkasovala až päťkrát a odišla naprázdno. Prvýkrát sa zapísal do čierneho Erik Jendrišek.

Gólový galakoncert začal prakticky už v úvode. Peknú akciu po ľavom krídle založil Jendrišek, našiel Saba, ktorý ranou nedal možnosť Borošovi zasiahnuť. Plynula len piata minút a už bolo 1:0. Na to hráči nenadviazali a veľa sa toho na ihrisku nedialo. Vzrušenie priniesol gól Saba o niečo neskôr, ale neplatil pre Vlaskov ofsajd. Vzápätí sa Sabo dostal s loptou do 16-tky, no obrana Dukly stačila jeho strelecký pokus zblokovať na roh. V 33. minúte hostia vyrovnali, keď Střihavka ideálne uvoľnil Mazana, ktorý perfektnou strelou oblúčikom k ľavej žrdi prekonal bezmocného Rusova. O tri minúty mohli domáci skórovať, ale po prieniku a prihrávke Jendriška strelu Vlaska zneškodnil Boroš. Trnavčania sa dočkali druhého gólu minútu pred polčasom. Dobrý center Čonku prešiel až ku Schranzovi a ten bol pripravený. Volej umiestnil do siete, čím upravil na 2:0.

Po prestávke sa takisto hralo pred bránou Dukly a diváci sa ani nestačili prestať radovať z jedného presného zásahu a už padol hneď na to aj druhý gól. Vlasko situáciu po piatich minútach od hvizdu rozhodcu zorganizoval dobrú loptu do vápna, kde sa presadil obranca Bortel a bolo 3:1. O tri minúty neskôr po rýchlej akcii, keď Vlasko nepodstrelil Boroša, sa lopta dostala k Sabovi, ten prihral na ľavú stranu Čonkovi a z jeho centra dal Jendrišek prvý gól v drese Spartaka. V 66. minúte centrovanú loptu Saba hlavičkoval Jendrišek do horného brvna bystrickej bránky. O dve minúty po chybe trnavskej obrany, menovite Tótha, našla centrovaná lopta voľného Mazana a ten pohodlne prekonal Rusova. To však nebolo všetko, Vlasko s Mikovičom pekne unikli obrane ešte raz a druhý menovaný nedal šancu Borošovi ani piatykrát. Dukla tak opäť nevyhrala, zato Trnava si napravila chuť po premrhaných dueloch a možno sa naladila na víťaznú vlnu.

Autor: Ľubomír Hudačko