02.08.2014 17:00 CET
3 : 0
(2:0)

ŠPORT Podbrezová - Dukla Banská Bystrica 3:0

Podbrezová získala prvé víťazstvo v najvyššej súťaži. Tri body zaslúžene ukoristila v derby na úkor Banskej Bystrice, ktorej zápas príliš nevyšiel.

Nováčik Fortuna ligy fantasticky vstúpil do zápasu. Do vedenia sa dostal už v 5. minúte, kedy skvelý prízemný center Greška zúžitkoval Ľuboš Kupčík - 1:0. Dezorientovaná obrana Banskej Bystrice druhýkrát inkasovala už o niekoľko sekúnd. V skrumáži sa lopta v pokutovom území dostala ku úplne voľnému Harvilkovi a ten pohodlne doklepol loptu do odkrytej bránky Boroša - 2:0. Skvelý úvod Železiarov poriadne nakopol a už onedlho mohol tretí zásah pridať Juraj Pančík, no príliš váhal so zakončením a napokon aj o loptu prišiel. Hra sa postupne vyrovnala a presunula najmä do stredu poľa. Tam však stále mali prevahu domáci hráči, ktorí mali ďalšiu šancu po polhodine hry. V nej sa opäť ocitol stopér Kupčík, no v dobrej pozícii svoj druhý gól v zápase nepridal. V závere prvého dejstva sa už nič vážne neudialo.

Banskej Bystrici prestávka padla vhod a do druhej časti hry vstúpila vcelku aktívne. Dukla sa viac tlačila do ofenzívy, no ich snaha stroskotávala na pozornej obrane Podbrezovej. Tá mohla inkasovať akurát v 55. minúte, no Maťašovský pri strele Dolného svoje mužstvo podržal. Neskôr preberali iniciatívu opäť Železiari. Po hodine hry mohol ich vedenie navýšiť Kochan, no jeho pekný pokus Boroš zneškodnil. Zhruba o desať minút na druhej strane pekne vystrelil Šumský, ale Maťašovský pohotovo nadvihol loptu nad brvno. V 82. minúte si Podbrezová definitívne poistila víťazstvo, zo skvelej práce Gala vyťažil Peter Nworah, ktorý si pripísal prvý zásah za klub z Horehronia - 3:0. V závere mali domáci ešte niekoľko šancí na skórovanie, ale ani raz sa im už nepodarilo premeniť svoju príležitosť. Po konečnom hvizde Petra Kráľoviča si podbrezovskí hráči vyslúžili zaslúžený potlesk od divákov, ktorí zaplnili celý štadión a vytvorili skvelú atmosféru, ako sa na derby patrí.

Autor: Filip Kubaliak