29.04.2015 16:30 CET
2 : 1
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - Spartak Myjava 2:1

Dôležité tri body získala v dohrávanom stretnutí Fortuna ligy Podbrezová. Doma zdolala Myjavu 2:1 a to znamená, že náskok pred poslednou Duklou už má desaťbodový. Góly padali až v závere, hrdinom je Škutka vďaka premenenej penalte.

Viac sa v dueli čakalo od hostí, boli vďaka sérii než prehry a slabej forme domácich favoritom. V prvom dejstve sa najmä bojovalo o každý centimeter a hralo sa viac ako opatrne. Myjava jemne pohrozila v prvých minútach, ale Černáček ani Kužma neuspeli. Až potom sa domáci viac pustili do útočenia a aj keď sa v prehustenom priestore ťažko presadzovali, viackrát nádejnými centrami vyvolali rozruch v šestnástke. V 16. minúte Kochan spoza šestnástky po zemi prinútil Solničku k prvému vážnemu zákroku, z diaľky sa pokúšal ohroziť bránku aj Podio v 18. minúte. Od hostí, ktorí mali za sebou podstatne optimistickejšiu sériu v lige ako "železiari", sa čakalo viac ofenzívy, no v prvom polčase toho veľa neukázali. Aj preto sa skončil bez gólov a všetko bolo otvorené.

Po prestávke mieril v šanci Nworah nad a opäť tak nevyužil svoj potenciál, k čomu pridal nepresnú ranu o niečo neskôr. Tentoraz ho vychytal Solnička. Skóre sa menilo až dvadsať minút pred koncom, keď do čierneho mieril Daniel - 0:1. Výsledok sa snažil zachrániť domáci Migaľa v 73. min skákanou strelou do tváre Solničku, no podarilo sa to až Kupčíkovi v 77. min hlavou po centri Podia z priameho kopu - 1:1. To najlepšie si nechali domáci nakoniec keď Škutka penaltou rozhodol o troch bodoch. Osudným pre hostí bol faul Jastrába. Znamená to teda, že tri body pre nováčika činia 10 bodov náskok nad poslednou Duklou.

Autor: Ľubomír Hudačko