28.11.2015 17:00 CET
1 : 3
(0:1)

FC Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:3

ViON Zlaté Moravce podľahol v 18. Kole Fortuna ligy na domácej tráve Spartaku Myjava 1:3 (0:1).

V 3. minúte zakončoval hlavou mimo brány Škutka. V 11. minúte Tawambova strela skončila nad brvnom. V 13. minúte Perišič obstrelil múr a trafil ľavú tyč. O minútu nato Tawamba zrazil loptu na Tipuriča, ktorý pálil bez prípravy. Hruška jeho pokus vyrazil. Následne hlavičkoval De Souza, no aj toho vychytal gólman. V 20. minúte Daniel na pravej strane obišiel obrancu a z hranice šestnástky poslal krížny center, na ktorý Škutka tesne nedosiahol. Tawambov pokus Hrušku neprekvapil. V 36. minúte opäť Kamerunčan vysunul Perišiča. Ten sa pred Hruškom ocitol osamotený. V rýchlosti napálil do brankára. V 38. minúte centroval Kóňa a lopta z jeho kopačky skončila až v bráne - 1:0 pre Myjavu. V prvom polčase pálil ešte Daniel z vnútra šestnástky do Raniloviča.

Po prestávke netrafil dobre Daniel. V 50. minúte Tawamba nabil Školníkovi. Jeho pokus Hruška vytlačil nad brvno. O dve minúty Myjavčania hladko prenikli pred bránu domáceho tímu, kde ostal nepokrytý Bílovský a zvýšil na 2:0. V 65. minúte Pekár zakončoval k ľavej žrdi; Ranilovič v páde situáciu vyriešil. V 67. minúte center do vápna zužitkoval na kontaktný gól hlavou De Souza. V 79. minúte Bamba našiel pred šestnástkou Tawambu. Strelu hráča tmavej pleti Hruška vytlačil mimo priestoru troch žrdí. V 80. minúte po Bambovom centri Tawamba posunul na Ploja. Strelu hráča ViON-u Hruška skrotil vo svojej moci. Vo štvrtej minúte nadstaveného času útočiaci Zlatomoravčania nechali voľný priestor pre Dugu. Kopaničiar išiel sám na Raniloviča. Aj trochu so šťastím ho obišiel a stanovil na konečných 3:1.

Zlaté Moravce tak na domácom trávniku podľahli Spartaku Myjava 1:3 (0:1). Myjava sa minimálne na hodinu a pol dostala na tretie miesto tabuľky pred Žilinu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu