01.08.2015 19:00 CET
2 : 1
(1:1)

FK Senica - MFK Skalica 2:1

V záhoráckom derby privítala Senica nováčika Fortuna ligy Senicu. Hostia prišli o tretí zápas v rade bez prehry v nadstavenom čase, aby napokon podľahli domácemu celku 1:2 (1:1).

V 11. minúte poslal Pavlík dlhú loptu, na ktorú si nabehol Kosorin. V súboji s brankárom však trafil len gólmana a druhý pokus vracajúci sa Skaličania stečovali na rohový kop. V 19. minúte za dlhou loptu šprintoval Kalabiška a z uhla trafil iba konštrukciu brány. Do zakončenia sa dral Komara, no akcia skončila rohom. V 20. minúte Senica rozohrala roh nakrátko, jeden z hráčov sklepol loptu na zem a Hlohovský ju poslal k ľavej tyči - 1:0. Prešlo osem minút a lopta z ľavej strany, smerujúca do šestnástky, skončila v seneckej sieti - 1:1. Strelcom vyrovnávajúceho zásahu bol Kurák. V závere 1. polčasu Komara zachytil nepresnú prihrávku hostí. Vysunul Kalabišku, ktorý v šestnástke spadol, ale rozhodca nezapískal.

V 57. minúte na Kalabiškov mäkký center ku vzdialenejšej žrdi nabiehal Kosorin. Hlavou loptu podvihol a minul bránu. V 60. minúte Hlohovský z priameho kopu netrafil priestor troch žrdí. V dobrej pozícii sa o 4 minúty ocitol Lietava, ale rovnako prestrelil. Už o minútu šprintérsky súboj o loptu vyhral Ciprys, ktorému nestíhal Pavlík. Ciprys prihral do vápna Lietavovi, ktorý stál len kúsok pred Šullom. Brankár končekmi prstov loptu spomalil a na bránkovej čiare ju zachytil Pillár. Brániaci hráč následne loptu odkopol. V 79. minúte zaútočila Senica. Na konci akcie bol Hlohovský, ktorý trafil brvno. O dorážku sa pokúsil Dolný, ale netrafil loptu. No a tretím zakončovateľom bol Komara, ktorý prekopol bránu. Rozhodujúci moment prišiel v 3. minúte nadstaveného času. Druhú žltú a následne červenú kartu dostal Skaličan Kurák a z priameho kopu Hlohovský rozhodol - 2:1.

V záhoráckom derby zdolala domáca Senica hostí zo Skalice 2:1 (1:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk