18.07.2015 19:00 CET
1 : 3
(1:2)

MFK Ružomberok - MFK Skalica 1:3

Skvelým spôsobom vstúpil do novej sezóny nováčik z Skalice. Na popradskej pôde, čo je dočasný domov MFK Ružomberok vystrieľal tri body tromi zásahmi, hoci prehrával. Prvé kolo a absolutóriom ako sa patrí, to je na krst ohňom viac ako výborný počin. Domácim gól navrátilca na slovenské trávniky Martina Jakubka nestačil, Skalici pomohli dve penalty.

Od začiatku sa hralo len opatrne a vyrovnane, diváci si na svoje museli počkať. Korenie futbalu sa blížilo k svojmu prevedeniu po dvoch desiatkach minút, ako prvý v zápase to skúsil Gašparík. Nemieril však do čierneho, ale následne sa už skóre menilo. Trojica Zošák - Ďubek - Jakubko sa postarala o prvý gól domácich, táto os si dokonale rozumela a Ruža mohla oslavovať. Zakončenie reprezentant namieril presne a bolo 1:0. Hostia sa preto potrebovali zobudiť a veruže sa im to dokonale podarilo. Podstatný obrat stihli ešte v prvom polčase, čo sa ukázalo neskôr ako zásadný moment. V 40. minúte ružomberský gólman Macík v rohu vlastného veľkého vápna hlúpo poslal na zem prenikajúceho Kuráka a Gašparík z penalty nemal problém skóre vyrovnať na 1:1.

To však od nováčika v závere polčasu nebolo všetko, ešte si čerešničku prichystal Lietava, ktorý z diaľky parádne trafil a do kabín šiel s lepšou náladou so spoluhráčmi práve on - 1:2.

Čo iné, ako pokúsiť sa minimálne vyrovnať Ružomberčanom ostávalo? Po prestávke sa preto skúsili vrhnúť do útoku a niečo s výsledkom ešte urobiť. Išlo im to však príliš kostrbato a veľa vody pred bránou sa im namútiť nepodarilo. Nováčik bránil zubami-nechtami a umne držal loptu na kopačkách. Po hodine hry sa mohol tešiť z vyrovnania Masaryk, ale jeho hlavička sa neujala. Ešte horšie to pre galádovcov vyzeralo pätnásť minút pred koncom, keď sa nechal vylúčiť kapitán Maslo. To už hralo hosťom do karát prakticky všetko a Macík v bráne musel čarovať, aby sa mu v dvojitej šanci podarilo udržať iba jednogólové manko. Situáciu pri šanci a lopte spod brvna vyškriabal, no napokon aj tak ešte raz inkasoval. Po svojom faule mali hostia k dispozícii ďalšiu penaltu a Mazan sa nemýlil - 1:3.

Podčiarkol tak výborný vstup Skalice do najvyššej súťaže, ktorá si z ihriska súpera odniesla tri body s tromi gólmi na konte. Lepší úvod si tak ani nemohla priať, zato Ruža so zostavou plnou zvučných mien sklamala.

Autor: Ľubomír Hudačko