0 : 3
(0:1)

MFK Skalica - FK Senica 0:3

V záhoráckom derby podľahla domáca Skalica hosťujúcej Senici 0:3 (0:1).

Hoci zápas sa začal pobytom domácich na útočnej polovici, Senica gólom zakončila protiútok. Hromada trafil pod brvno a bolo 1:0 pre hostí. V 22. minúte Vrablec poslal loptu na Ulricha, ktorý však neskóroval. V zápase s Michalovcami sa mu podobnú šancu premeniť podarilo. V 30. minúte zahral priamy kop Kalabiška. Jeho strela minula ľavú žrď Fišanovej brány. Skalica bola vyše dvoch minút nasťahovaná pred hosťujúcou bránou. Po tejto pasáži nenasledovala žiadna šanca na zmenu skóre. Prvý polčas sa nadstavoval štyri minúty.

V 50. minúte zaútočili domáci. V páde zakončoval Ulrich a Šulla loptu vyrazil ľavou nohou do bezpečia. V 54. minúte Klec prevzal loptu a išiel na Fišana sám. Ten vybehol, no zakončenie sa Seničanovi sťažiť nepodarilo - 2:0 pre hostí. Presne o desať minút nato Klec kopol pas na Kalabišku, ktorý loptu prehodil za Fišanov chrbát. - 3:0. O štyri minúty nato Gašparík prenikal stredom ihriska, už sa dostával pred šestnástku, keď ho zozadu fauloval vracajúci sa obranca. V závere fanúšikovia Skalice skandovali meno bývalého trénera domáceho celku Horného, za ktorého pôsobenia Skalica pôsobila do Fortuna ligy.

Dohromady šesť nadstavených minút videli diváci v tomto dueli. Hosťujúca Senica porazila domácu Skalicu, ktorá nevyhrala od 2. ligového kola, 3:0 (1:0). Senica tak podskočila na 7. miesto a predbehla MŠK Ružomberok. Skalica ostala na predposlednom mieste.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk