16.08.2015 16:30 CET
2 : 3
(2:3)

MFK Skalica - Spartak Trnava 2:3

Prvú výhru v ďalšom zápase bohatom na góly vydrela Trnava. V Senici prehrávala so Skalicou veľmi rýchlo už 2:0, ale napokon ešte v prvom polčase stihla otočiť. Výhru o jeden gól si napokon aj udržala a stúpa tabuľkou vyššie. Rozhodujúci zásah dal Vojtuš.

Ešte sa ani poriadne nezačalo hrať a historický vstup do najvyššej súťaže na vlastnom štadióne Skalica oslávila expresným gólom. Hlavičkový súboj predĺžil loptu dopredu, kde číhal Gašparík a svoju vlastnú strelu po odraze od žrde dorazil do siete na 1:0. To však nebolo všetko od bývalých hráčov Trnavy, pretože gólom sa prezentoval aj o niečo neskôr Lietava. Po šiestich minútach bolo 2:0, robustný útočník trafil do čierneho taktiež. Lobom nedal brankárovi šancu a so Spartakom to vyzeralo veľmi zle. Po štvrťhodine hry mohlo byť po všetkom, ale Konečný mieril len vedľa brány. Následne Skaličania pohrozili opäť, tentoraz Čermákovu strelu stihol zblokovať Baez. V 28. minúte sa dostala Trnava prvý raz výraznejšie pred bránu Hajdúcha a hneď bol z toho gól. Po trme-vrme pred bránou sa lopta dostala k Casadovi, ktorý ju poslal do siete - 2:1.

Bleskovo však bolo o niečo neskôr vyrovnané a začínalo sa odznova. Na Hajdúcha vyzrel aj Mikovič - 2:2. Spartak sa nevzdal a pokračoval v hodoch ešte v prvom dejstve. Vojtuš v páde zblízka upravil po akcii na 2:3 a s takýmto rezultátom sa šlo aj do kabín.

Skalici teda neostávalo nič iné, ako sa ešte pokúsiť niečo s výsledkom urobiť, pretože expresný úvod zo začiatku zápasu zrazu nepostačoval ani na bod. Kamenár bol proti šanci Kuráka a preto sa skóre nemeilo. Hralo sa už opatrnejšie a nikto nechcel urobiť ďalšiu chybu. Po hodine hry nemieril presne Halilovič, Trnava tak stále viedla najtesnejším rozdielom. Nič na tom nezmenil svojou hlavičkou ani Kurák.

V 69. minúte sa domáci dožadovali penalty, keď Mazan v páde nezakončil presne. V závere chcela Skalica vyrovnať, hrozila najmä zo štandardiek. Po jednej z nich zodvihol hosťujúcemu brankárovi varovný prst Ciprys, no Kamenár stihol zasiahnuť. Ulrich v závere mohol vyrovnať, no nepochodil a ani nevystrelil. Trnava si už výsledok postrážila a hoci trénera Jarábka fanúšikovia Spartaka už odvolávali po prvých minútach, napokon si jeho tím pripísal prvé tri body v sezóne. Skalici ostanú len oči pre plač, vyhrávala totiž 2:0 a napokon nemá ani bod.

Autor: Ľubomír Hudačko