25.10.2015 14:00 CET
3 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - Spartak Myjava 3:0

MŠK Žilina potvrdil papierové predpoklady a myjavský Spartak porazil v 14. kole aktuálneho ročníka Fortuna ligy 3:0.

V 9. minúte mohla viesť Myjava. Králik urobil chybu, loptu do šestnástky dostal Sládek a centroval na Kolára. Ten vystrelil kúsok od žrde. V 12. minúte lopta prišla z polovice Žiliny na Ernesta Mabouku. Hráč tmavej pleti mieril presne k žrdi - 1:0. V 17. minúte Bénes z hranice pokutového územia obstrelil bránku. V 25. minúte po centri Williama sa k lopte dostal Hlohovský a z päťky trafil loptu zle. V poslednej minúte prvého polčasu strelili domáci druhý gól, v momente Škriniarovej strely bol však Paur v ofsajde.

Päť minút po obrátke našiel špalekov center Williama, no ten hlavičkou nedokázal nájsť priestor za chrbtom Matúša Hrušku. V 61. minúte odcentroval Špalek. Loptu si na prsia spracoval Mihalík a zakončil k žrdi - 2:0. V 70. minúte sa Slančík ocitol v individuálnom prieniku. Predral sa až pred Volešáka. Jeho strela olízala pravú tyč brány. Zakončujúci Myjavčan si vyslúžil hnev dvoch spoluhráčov. V závere po zasekávačke Bénesa prišiel center. William loptu usmernil kúsok od ľavej tyčky. V druhej minúte nadstaveného času sa po prízemnom centri z pravej strany dostal k lopte striedajúci Haskič, ktorý strelou od brvna prekonal Hrušku - 3:0.

Domáci celok MŠK Žilina porazil Spartak Myjava 3:0. Žilinčania naďalej ostávajú na tretej priečke tabuľky, Myjava zas na piatom mieste.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk