13.05.2016 20:30 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 1:0

V prípade Ružomberka nič nové, aj proti Myjave tento tím ťahal za kratší koniec. Domáci si tak bez problémov jedno kolo pred koncom zabezpečili skvelé tretie miesto. Trnava totiž padla na nulu a na Kopaniciach môžu vypuknúť oslavy. Výhru 1:0 nad MFK zabezpečil Duga.

Favoritom bola pred zápasom Myjava, ktorá si chcela udržať bronzovú priečku. Ružomberok je navyše v hlbokej kríze a nič na tom nezmenil po piatich minútach ani reprezentant Jakubko. Ten totiž zamieril sľubne, ale skóre na začiatku duelu neotvoril. Práve koncovka je pre MFK na konci ročníka vážnym problémom, najmä preto prichádzajú straty ako na bežiacom páse. Kružliak po Jakubkovej šanci potom na druhej strane zachraňoval pred Danielom, ale bohatá štvrťhodina napokon presný zásah priniesla, tešili sa domáci. Duga zužitkoval center Marčeka a bolo 1:0.J akubkova šanca hlavou potom skončila iba na bočnej sieti, neuspel ani na opačnom konci ihriska Bílovský a ani Daniel, v oboch prípadoch výborne zasiahol Hajdúch. Šťastie mal brankár o niečo neskôr pri centri Daniela, triasla sa žrď.

Po prestávke sa opäť hralo na jednej i druhej strane, aktivitou hýril opäť Jakubko. Šancu mal v 50. minúte, ale skóre sa po jeho zakončení nemenilo. Machovec o niečo neskôr namieril z priameho kopu nad, ale veľa tomu nechýbalo. Po hodine hry skúsil zahroziť Pekár, ale Hajdúch si dal pozor. Vyrovnať mohol Ďubek dvadsať minút pred koncom, lenže Hruška perfektne zakročil a držal pre svojich jednogólové víťazstvo. Výhodu štandardnej situácie mali aj domáci hráči desať minút pred koncom stretnutia, hlavička jedného z nich šla tesne ponad brvno. O štyri minúty už Daniel mieril do priestoru brány, loptu do rukavíc ukryl Hajdúch. Domáci si napokon už výhru udržali a môžu sa tešiť jedno kolo pred koncom z poistenia si bronzovej priečky. Naopak, hostia opäť nevyhrali, naposledy si tri body pripísali prvého apríla a záver ročníka je u nich v znamení mimoriadnej krízy.

Autor: Ľubomír Hudačko