04.12.2015 18:00 CET
3 : 0
(2:0)

Spartak Myjava - MFK Skalica 3:0

Jednoznačným výsledkom v prospech domácich sa skončil predohrávaný duel posledného jesenného kola na Slovensku. Myjava si poradila s frustrovanými Skaličanmi 3:0 a vylepšili si pozíciu v tabuľke. Naopak, hostia jednoznačne zimujú na poslednom mieste a predĺžili nepriaznivú sériu ako bez víťazstva, tak čo i len bez zisku bodu.

Na kopaniciach sa oslavovala ďalšia výhra, domáci Spartak si poradil so Skalicou jednoznačným spôsobom a vylepšil si pozíciu v tabuľke. Už od úvodu bol Spartak aktívnejší a vynútil si tlak pred bránou. Dlho sa mu však obranu nedarilo prekonať. Hostia prišli v pozícii outsidera, ale vsadili na pozornú defenzívu a desiatky minút im to aj vychádzalo. Naopak, dokonca sa MFK dostali po dvadsiatich minútach do šance. Šebesta však pálil vedľa a po polhodine hry musel riešiť zapeklitú situáciu aj Vaško. Daniel totiž už číhal na obrovskú možnosť. Potom však prišla jednoduchá akcia po ľavej strane, lopta sa dostala ku kapitánovi Pekárovi, ktorý zužitkoval prihrávku na strele k tyči na 1:0. To však nebolo všetko, zdecimovaných hostí Spartak pokoril ešte raz. Na konci polčasu sa brankár Skalice nedohodol s obranou a z uhla prázdnu bránu trafil na 2:0 Kóňa.

Po zmene strán bolo jasné, že tri body by si mohol nováčik odniesť len vo veľmi krajnom prípade, jedine počas nejakého hviezdneho obratu. Väčšia chuť bola na strane Myjavčanov, ktorí sa hrnuli pred bránu čoraz viac. Bílovského však prihrávka v šanci nenašla, nepresne potom mieril po spolupráci s Pekárom kanonier Sládek. Po hodine hry skúsil šťastie z diaľky Čermák, no Hruška sa na hruškách nachytať nedal. Peknú akciu pred Fišanom predvádzal na druhej strane Daniel, ale brankára neprekonal. Štvrťhodinu pred koncom mali šancu hostia zo štandardky, ale Ciprysovi nehrala táto akcia do karát. Neskôr Slančík Fišana takisto neprekonal, ale päť minút pred koncom Pekár zvýšil po nezištnej nahrávke na 3:0. Myjava tak môže ešte skončiť na treťom mieste po jesennej časti, kým Skaličania strácajú hoci len na predposledné miesto stále tri body a môže to byť ešte viac. Nováčikovi sa nedarí a stále nevyhral od 2. kola.

Autor: Ľubomír Hudačko