02.08.2015 19:00 CET
1 : 4
(0:2)

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:4

Žilina pokračuje v dominancii a v tejto sezóne je zatiaľ nezastaviteľná. V druhom zápase Fortuna ligy dosiahla ďalší debakel a súperom stihla nasúkať 9 gólov. V dohrávanom stretnutí ďalšieho kola si poradila s Myjavou jednoznačne 4:1 a opäť sa trafil aj kanonier Matej Jelič.

Myjava bola pritom takisto slušne rozbehnutá a dva duely novej sezóny vyhrala. Konečne sa dokonca v zostave objavil aj skúsený Juraj Piroška. Doma však privítala tentoraz súpera celkom iného kalibru a bolo to vidieť. Prakticky po piatich minútach bolo po zápase, keďže hostia išli do vedenia po niekoľkých sekundách. Mihálik zakončoval po odraze a akcii Vavra s Paurom, čoho výsledok bol zásah na 0:1. O niečo neskôr to bolo pre Žilinu ešte veselšie a to keď a presadil vďaka akcii Škvarku kanonier Jelič - 0:2.

Rýchly úvod domácich poriadne zaskočil a rozbehnutého favorita mohli zastaviť len ťažko. A mohlo byť ešte horšie, keďže po štvrťhodine hry namieril peknou ranou spoza šestnástky brvno pre zmenu Mihalík. Postupne sa čoraz viac dostávali do hry aj domáci hráči, strelu Daniela z 33. minúty Volešák chytil a Pekár v tej istej minúte mieril nepresne. V 36. minúte zahral priamy kop z 20 metrov Paur, Solnička loptu za chrbát nepustil. Myjava sa ešte v prvom polčase predsa len dočkala gólu, ale pre ofsajd neplatil. Do prestávky tak platil naďalej stav vytvorený už po piatich minútach hry.

Spartak sa síce nevzdával, ale Žilina pôsobila aj po prestávke celkom suverénne a konsolidovane. Znížiť mohol po pár minútach v ťažkej pozícii Piroška, lenže nepochodil. Vedenie mohol zvýšiť na druhej strane Jelič, no brankár ho tentoraz vychytal. V 69. minúte sa dostal do výhodnej streleckej pozície Špalek, zakončil nepresne. O dve minúty sa radovali zaplnené tribúny, center Daniela odvrátila obrana hostí iba k Bílovskému a ten sa nemýlil - 1:2. Aj keď domáci cítili ešte šancu, pár minút pred koncom zaúradovali zase len šošoni. William v šanci ešte nepochodil, ale túto situáciu napravil presným zásahom Mihálik na 1:3.

To ešte nebolo všetko, aktívny Wiliam využil brejk svojho tímu a nezištnú ponuku Jeliča na ďalší zásah. Myjava už riskovala a aj preto sa nájazd skončil štvrtým gólom. Žilina v dvoch dueloch teda zaznamenala v lige 9 gólov a stále platí, že čo súťažný zápas, to výhra. Myjava, naopak, prvýkrát prehrala.

Autor: Ľubomír Hudačko