17.10.2015 18:20 CET
0 : 2
(0:2)

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 0:2

Trojbodový zápis z Myjavy si domov nesie Slovan a využil zaváhanie Žiliny. Dotiahol sa na druhé miesto a nenápadne sa tak dostal do boja o titul. Hrdinom duelu na Kopaniciach bol kanonier Vittek, ktorý umlčal kritikov a zaznamenal 4. a 5. gól v tejto sezóne. Domáci budú cítiť krivdu, keďže rozhodca im uprel možnú penaltu. V každom prípade sa oni na druhé miesto nateraz nedostanú.

Očakával sa vyrovnaný duel s tým, že miernym favoritom bude Slovan. Ten mal predsa len v kádri viac skúseností z oveľa ťažších duelov a navyše veľmi dobre vedel o šanci dotiahnuť sa na druhé miesto a využiť zaváhanie Žiliny. Prvý gól však mola mať šancu uviesť do pléna Myjava, ale pokutový kop si po možnom ataku v šestnástke u rozhodcvu nevypýtala. Na druhej šanci mal šancu Zreľák, no Hruška sa prekonať nenechal. Všetko podstatné ale zariadil o niečo neskôr kanonier Vittek. Nabehol si na dobrú loptu do vápna, tam sa pohral s brankárom aj obrancami a nedal šancu slabšou, ale o to presnejšou strelou k žrdi nikomu z prizerajúcich sa - 0:1. To však nebolo od najlepšieho strelca slovenskej repre všetko, o desať minút si nabehol na center a prudkou hlavičkou upravil už na 0:2. Ešte v prvom dejstve mohol znížiť Pekár, no Mucha bol pripravený. Aj preto Slovan viedol o dva góly.

Čakalo sa, ako na situáciu zareaguje Myjava, ktorá vôbec nie je fackovacím panákom, práve naopak. Pred súbojom so Slovanom bojovala takisto o druhé miesto, ale po Vittekových zásahoch jej to nešlo podľa predstáv ani po prestávke. Začali síce aktívne, no Pekár napríklad mieril mimo a potom neuspel ani Sládek. Mucha totiž loptu vytlačil mimo brány. V 70. minúte si brankár poradil aj s Dugovou strelou a Spartak sa zníženia nedočkal. O minútu mohol o výsledku definitívne rozhodnúť Kubík, vo vyloženej príležitosti však zlyhal a strela Milinkoviča zo 73. minúty prešla nad bránu. Pár minút pred koncom si na hattrick robil zálusk Vittek, ale Hruška to odmietol. Myjava si potom už šancu nevypracovala ani z platonického tlaku a preto si tri body domov nesie Slovan. Hrdinom sa stal Róbert Vittek, ktorý odpovedal na nezmyselnú kritiku.

Autor: Ľubomír Hudačko