06.11.2015 18:00 CET
2 : 1
(0:1)

Spartak Trnava - MFK Skalica 2:1

Štvrtý Spartak Trnava porazil poslednú Skalicu 2:1. Diváci v Trnave videli piatu penaltu v šiestom domácom zápase.

Hostia nastúpili v bráne s brankárom Lupačom, Hajdúch ostal na lavičke náhradníkov. V 9. minúte sa dostal Gašparík k strele asi z 25 metrov, no minul bránu a Kamenár nezasahoval. V 11. minúte Schranz potiahol loptu po ľavej strane. Centrom našiel Majtána, ktorý hlavičkoval mimo skalickej brány. Schranzove centre nachádzali do týchto chvíľ iba obsadených spoluhráčov v šestnástke. V 31. minúte Trnavčania pokazili malú domov. Na loptu si nabehol Lietava, ale Kamenár ho zložil v šestnástke v čistej šanci a videl červenú kartu. Následne sa kopal pokutový kop. Náhradný gólman Jakubech zvolil opačnú stranu ako Gašparík - 1:0 pre Záhorákov. Proti Trnave sa penalta na jej trávniku kopala piaty raz zo šiestich domácich zápasov. V 40. minúte Depetris vystrelil a Lupač nie príliš podareným zásahom odvrátil na roh. V nadstavenom čase prvého polčasu prišiel z ľavej strany center, ktorý zakončujúci trnavskí hráči premeniť na gól nedokázali. Do kabín sa schádzalo za jednogólového vedenia Skalice.

V 58. minúte Schranz posunul Depetrisovi. Argentínčan dostal loptu do brány - 1:1. V 63. minúte zahrával z hranice šestnástky priamy kop Čonka. Prihral Cleberovi a jeho silná rana našla tribúnu za bránou hostí. V 70. minúte nedokázali premeniť šancu Mikovič ani Cleber a skóre sa nemenilo. O minútu nato diváci kričali Ruka! po odkope hostí. Penalta sa nepískala. V 74. minúte vypálil Depetris. Lopta sa odrazila od brankára a nikto v drese Spartaka ju už nezasiahol. Jedenásť minút pred koncom riadneho hracieho času Schranz potiahol po ľavej strane a prihral voľnému Mikovičovi. Ten poslal Trnavu do vedenia - 2:1.

Po troch nadstavených minútach sa zápas skončil. Spartak Trnava otočil nepriaznivé polčasové skóre a MFK Skalica porazil 2:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu