31.10.2015 17:00 CET
3 : 0
(2:0)

ŠPORT Podbrezová - MFK Skalica 3:0

Existenčný zápas na Horehroní zvládli lepšie hostitelia tohto duelu a odlepili sa tak z posledného miesta. Skalica nemala nárok na body, pretože prehrala jednoznačne 3:0. Hrdinami sa stali Rendla, Kochan a Pančík. Na posledné miesto sa zosunul po ďalšom neúspešnom výsledku práve nováčik zo Záhoria.

Išlo o veľa, prakticky šesťbodový zápas bol dôležitý pre oba tímy. Posledná Podbrezová potrebovala zabrať a veruže si dala záležať. Domáci navyše chceli potešiť svojich fanúšikov, pretože zrekonštruovaný štadión ich výhru ešte nevidel. Úvod Horehroncom vyšiel dokonale, pretože sa ujali vedenia pomerne skoro. Ubehla štvrťhodina a prakticky už bolo vymaľované. Pritom na druhej strane nedal obrovskú šancu Lietava, skóre sa preto pre hostí nemenilo. Potom sa posila Rendla najlepšie zorientoval v šestnástke súpera, soľné stĺpy v podobe súperových hráčov nemal problem oklamať a strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. To však nebolo všetko, potom vo vápne výborne loptu pre Kochana sklepol Vaščák a prvý menovaný už upratal loptu do brány na 2:0. Po polhodine ešte prišiel neuznaný gól kvôli faulu, Vajda sa tak nemohol radovať.

Po prestávke sa čakala väčšia iniciatíva smerom dopredu od hostí, ale tým sa nedarilo podľa predstáv. Dvojgólový úder zo začiatku zápasu s nimi poriadne zamával a prakticky bolo vymaľované. Navyše, Gál Andrezly mohol rozhodnúť ďalším zásahom v 50. minúte, no mieril len tesne mimo. V 53. minúte si zaslúžila potlesk ďalekonosná prízemná strela Andriča, ktorú Hajdúch vyrazil na roh. Nový tréner na lavičke Skalice Štefan Horný nemal veľa dôvodov na spokojnosť, možno len s bojovnosťou, čo však bolo na obrat v skóre málo. Skalica nepredviedla to, na čo mala a nemohúcnosť v koncovke sa prejavovala nesústredeným výkonom a nepresnosťami. Štvrťhodinu pred koncom navyše rozhodol o osude troch bodov Pančík, ktorý prekonal bezmocného Hajdúcha a upravil na konečných 3:0. Tento stav znamená, že na posledné miesto sa prvýkrát v sezóne zosunula Skalica. Ťahá neskutočnú sériu bez výhry, zato Železiari poskočili vyššie.

Autor: Ľubomír Hudačko