18.10.2015 14:00 CET
3 : 1
(1:1)

Zemplín Michalovce - MFK Skalica 3:1

Novinky na chvoste tabuľky, po výhre 3:1 nad Skalicou sa z neho odlepili Michalovce. V domácom prostredí síce prehrávali, no dokázali vývoj duelu dokonale otočiť. Hrdinom sa stal dvojgólový Danko a po tomto výsledku na dno spadol opäť celok z Podbrezovej.

Na ťažkom teréne sa tímy najprv iba zoznamovali, ale postupne divákom uštedrili bohatú ponuku zaujímavých akcií. Slušná návšteva sa najprv prizerala tomu, ako Čermáka Kelemen vychytal a skóre sa po tejto možnosti nemenilo. O pár minút však už gól padol a to do siete domácich. Najprv sa Ulrich nezorientoval najlepšie, hoci bol v dobrej pozícii. Avšak poradil si napokon najlepšie ako mohol a z nenápadnej strely otvoril skóre - 0:1. Radosť hostí však netrvala dlho, pretože na druhej strane si Zemplín vďaka Nworahovi vybojoval penaltu. Bayon bezpečne využil túto šancu a začínalo sa odznova - 1:1. V prvom polčase sa už tímom nepodarilo nabudiť obecenstvo na zaujímavejšie akcie pred bránami, akurát Kelemen hasil strelu Lietavu a neskôr aj šancu Hlinku. Do kabín sa šlo za nerozhodného stavu.

Ten by určite po záverečnom hvizde viac vyhovoval Skalici, Michalovce sa však práve na tohto súpera chceli v tabuľke dotiahnuť. Takmer okamžite po zmene strán sa im to navyše aj podarilo. Danko si perfektne nabehol na center a zblízka nedal šancu Fišanovi, čím upravil skóre na 2:1. Domácim narástli krídla a o ďalšie štyri minúty viedli už dvojgólovým rozdielom. Tečovanú strelu Nworaha vrátil Koscelník do šestnástky a Danko upravil na 3:1. Po góle síce prevzali iniciatívu hostia, ich tlak však bol jalový a nevypracovali si väčšie šance. Zemplín dal prvýkrát v sezóne až tri góly a postupne si tento náskok udržiaval až do záverečných minút. Nič na ňom už nezmenil ani Ciprys, Kelemen bravúrne vyrazil mimo brány. Výsledok o dva góly ostal v platnosti a východniari sa odlepili z dna tabuľky. Tam spadla Podbrezová, Skalica má rovnaký počet bodov ako jeho nováčikovská kolega; teda 10.

Autor: Ľubomír Hudačko