07.11.2015 17:00 CET
1 : 2
(1:0)

Zemplín Michalovce - Spartak Myjava 1:2

Zemplín Michalovce prehral na domácom trávniku so Spartakom Myjava 1:2 (1:0). Hosťom na obrat v zápase stačilo niekoľko striel.

V 3. minúte vyrazili domáci do brejku. Loptu získal Mensah a po jej spracovaní si ju hodil do behu. Cez nedôraznú obranu prešiel až pred brankára hostí. Prvá strela na bránu v zápase skončila gólom - 1:0. V 12. minúte športové stretnutie prerušila nešportová príčina: na štadióne vypadlo osvetlenie. Hráči spolu s rozhodcami putovali do šatní. Limit na odstránenie poruchy je podľa pravidiel 60 minút. Ak by sa príčinu poruchy odstrániť nepodarilo, zápas by sa dohrával v náhradnom termíne. Domáci stihli dať veci do poriadku na poslednú chvíľu a v hre sa mohlo pokračovať. V 15. minúte zakročil brankár Hruška. Bayón z veľkej diaľky poslal plachtiacu strelu do opačného horného rohu a gólman hostí vyrazil. V 38. minúte sa za nebezpečnou strelou musel natiahnuť Hruška. Loptu vytesnil na rohový kop.

Dve minúty po obrátke Bayón potiahol po pravej strane a poslal loptu do šestnástky. Tam mal priestor na zakončenie nový muž na ihrisku Kunca. Loptu napálil mimo brány hostí. V 66. minúte urobili kopaničiari veľkú chybu, keď zle rozohrali. Loptu získal Bayón a vyslal lob zo 40-tich metrov v snahe prelobovať Hrušku. Skóre sa nemenilo iba veľmi tesne, keďže gólman na ňu Bayónov pokus nedosiahol. Päť minút pred koncom hostia zaútočili. Z ľavej strany prišiel center do vápna Michaloviec a Sládek vyrovnal hlavou - 1:1. O dve minúty namieril presne Daniel. Myjava v priebehu dvoch minút otočila nepriaznivé skóre na 2:1 a tesné víťazstvo už ustrážila.

Po dvoch nadstavených minútach sa zápas skončil. Michalovce prehrali na Zemplíne s myjavským Spartakom 1:2 (1:0), hoci ešte krátko pred koncom vyhrávali.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu