02.08.2016 19:00 CET
0 : 1
výsledek zápasu anulován

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:1

Dunajská Streda podľahla v dohrávke tretieho kola Fortunaligy na domácom ihrisku Spartaku Myjava o jeden gól 0:1 (0:0).

V šiestej minúte vyrazil dopredu Šabala. Spoluhráči mu poslali prudkú kolmicu, avšak zakončovateľovi chýbalo pár centimetrov. Nasledoval iba odkop Solničku. V 19. minúte prišiel center z pravej strany do šestnástky a Sládek bez prípravy vystrelil nad brvno Tofiloskiho brány. V 26. minúte loptu pred Dugom odvrátil na roh Ljubicić. O minútu nato proti Kukoľovi zasiahol domáci kapitán Michalík. V 33. minúte sa z diaľky do lopty oprel Pačinda, ale Solnička sa pohotovo hodil na zem a zakončenie zachytil. V 35. minúte došlo na veľkú šancu Spartaka. Duga vbehol do pokutového územia, ale nemal dostatok priestoru a cez Kwina zakončil do vyskakujúceho Tofiloskiho. V 36. minúte strieľal na opačnej strane Šabala a jeho pokus vytesnil gólman na roh. V 42. minúte zvnútra šestnástky pálil Duga, ibaže prdtým jeho spoluhráč Marček zahral rukou. V 43. minúte Myjavčania ostali v útoku a pri autovej čiare získali priamy kop. Machovec mieril tesne vedľa pravej žrde.

Tri minúty po obrátke sa domáci futbalisti natlačili pred bránku súpera, z pravej strany hľadal Štepanovský Ljubičiča, ale na neho loptu nepustil Pavlík. V 55. minúte Ljubičič z hranice malého vápna minul bránku. V 63. minúte Šabala vnikol do šestnástky a prihrávkou mienil obdarovať Vidu. Loptu mu však poslal na päty a zakončenie vo vyloženej príležitosti neprišlo. V 66. minúte došlo k zmene skóre. Vystrelil Kóňa a jeho pokus Tofiloski vyrazil. Lopta dopadla priamo na kopačku Dugu, ktorý ju dorazil do opustenej siete - 1:0 pre hostí. V 73. minúte Ljubičičov pokus tesne pred bránkou zrazil na roh Pavlík. V 78. minúte Kukoľ z pravej strany nebezpečne centroval, ale nikoho nenašiel. Odrazená lopta sa ale dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ zakončil Machovec. Tofiloski vytlačil na rohový kop.

Po dvoch nadstavených minútach sa zápas skončil. Spartak Myjava vyhral na pôde DAC-u Dunajská Streda 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu