16.07.2016 19:00 CET
1 : 2
výsledek zápasu anulován

FC Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:2

ViON Zlaté Moravce začal novú sezónu Fortunaligy domácou prehrou. Naposledy tretej Myjave podľahol o jeden gól 1:2 (0:1).

Prvú vážnejšiu situáciu videli diváci vo ôsmej minúte pred bránou ViON-u. Po kolmej prihrávke do pokutového územia musel pred Kukoľom zasiahnuť Kováč. V 23. minúte prišiel úvodný gól zápasu. Z pravej strany poslal loptu zo štandardnej situácie Pekár. Lopta z jeho pravačky našla hlavu Ostojiča, a ten trafil pomedzi nohy brankára Kováča - 1:0 pre Spartak. Kopaničiari mali čoskoro ďalšiu príležitosť na zmenu skóre. V 27. minúte sa do šance dostal Pekár, ale bránu minul.

V 55. minúte Moravce po faule na Gešnábela rýchlo rozohrali a samotný Gešnábel poslal nebezpečnú loptu do päťky Myjavy. Pokus Mareka Kuzmu bol zblokovaný na ďalší roh. Skóre sa druhýkrát v zápase menilo v 58. minúte. Beňo zacentroval z pravej strany, na loptu si nabehol Kolár a s veľkou dávkou šťastia prekonal brankára Kováča - 2:0 pre Myjavu. Už V 61. minúte však strelec druhého gólu hostí inkasoval druhú žltú kartu a zápas sa preňho skončil predčasne. V 83. minúte vytvorili svoju akciu Guilavogui a Gešnábel. Prvý menovaný sa najprv presadil individuálne. Následne Gešnábel loptou od neho bránu minul. V nadstavenom čase Zlatomoravčania dokázali skórovať. Na center zo štandardnej situácie si nabehol Sedlák, poslal loptu pred bránu, kde hlavou zblízka presne zakončil Kuzma - 1:2.

Stav sa už viackrát nemenil, a tak ViON Zlaté Moravce podľahol v úvodnom kole Fortunaligy Spartaku Myjava 1:2 (0:1), ktorý si pripísal tri prvé body v sezóne 2016/2017.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu