29.10.2016 17:00 CET
1 : 2
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - DAC Dunajská Streda 1:2

Nečakané víťazstvo si pripisuje Dunajská Streda, ktorá výhrou na Myjave predbehla Tatran Prešov. Podstatné veci sa diali už na začiatku duelu, napokon všetky tri góly padli v prvom polčase.

Domáci tím sa pritom dostal do vedenia už po piatich minútach hry. Najlepší strelec Spartaka Ľuboš Kolár sa trafil po prihrávke Sládeka a Myjava viedla 1:0. Dlho sa však z vedenia netešila, pretože o pár minút bolo vyrovnané. Kontár hlavičkou nedal brankárovi šancu a začínalo sa odznova - 1:1. Kolár potom mohol pridať aj druhý gól, ale o niečo neskôr minul. Pambou sa potom prezentoval dobrou strelou, ale Hruška si poradil. V 23. minúte našla prihrávka na pravej strane ihriska voľného Kolára, ktorý videl v pokutovom území Sládeka, ale jeho šanca zostala nevyužitá. Ale trest prišiel na druhej strane, pretože Štepanovský trafil presne k žrdi a hostia nečakane viedli - 1:2.

Myjava sa po prestávke musela snažiť viac, aby odvrátila druhú prehru za sebou, ale príliš sa je jv ofenzíve nedarilo. Sládek mieril nad pár minút po hvizde rozhodcu, neuspel potom neskôr ani Marček. Spartak zvyšoval obrátky, DAC sa postupne už chystal na pozornú defenzívu. Pätnásť minút pred koncom mohol Ľupták zmeniť skóre, no nemieril presne a Sládek pre zmenu o pár minút vystrelil len slabo, takže skóre sa nemenilo ani v 78. minúte. V 86. minúte si Slávik poradil aj s hlavičkou Kolára a výborný zákrok si pripísal aj v 89. minúte pri hlavičke Ostojiča. Napokon sa tak už skóre viac nemenilo a tri body putujú do Dunajskej Stredy, ktorá vyhrala len druhý zápas v sezóne. Preskočila vďaka tomu Prešov, kým Spartak prehral druhý duel v rade pred vlastnými fanúšikmi.

Autor: Ľubomír Hudačko