06.08.2016 19:00 CET
1 : 3
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 1:3

Takto si to Myjavčania v prvom domácom zápase nového ročníka nepredstavovali. Pred svojimi fanúšikmi prehrali s Ružomberkom 1:3 a nepotvrdili tak solídne výsledky z prvých duelov. Hostia sa radovali z gólu až trikrát, pričom tentoraz Chriena zastúpili iní spoluhráči.

Diváci sa mali na čo pozerať od začiatku zápasu, napríklad v 5. minúte mal šancu Machovec. Macík ale nedal priestor na zmenu skóre. O päť minút to hlavičkou skúšal Gal-Andrezly, ale mieril iba nad bránu. Veľmi dobre to s Myjavou vyzeralo po dvadsiatich minútach, pretože Kóňa namieril presne po rohu a Macík bol na jeho strelu k žrdi krátky - 1:0. Ešte lepšie to mohlo byť po šanci Dugu, lenže brankár si poradil, aj keď len tak tak. V 36. minúte zavaril obrane Lačný a takmer lopta skončila vo vlastnej sieti domácich. Nakopnutie pre Liptákov napokon predsa len prišlo ešte v prvom polčase, pretože ponúknutý priamy kop Maslo napálil k žrdi, čím peknou strelou vyrovnal na 1:1. Do kabín tak išli v lepšej nálade hostia.

Remíza nevyhovovala ani jednému tímu, najmä Spartak chcel potešiť divákov lepším výsledkom. Nehralo sa však útočne a tak sviežo, ako v prvom dejstve a preto sa na dobré šance muselo čakať. Jedna z nich prišla v 56. minúte, keď zo strednej vzdialenosti vystrelil Marček, no lopta skončila mimo troch žrdí. Po hodine hry vyslal nepríjemnú strelu na bránu Sapara. Solnička ale nedopustil komplikácie a s jeho šancou si poradil. Neuspel potom ani Kóňa v 70. minúte a tak udrelo na druhej strane. Gal-Andrezly uspel po štandardnej situácii, keď biliardovým spôsobom dopravil hlavičkou do siete na na 1:2. Liptáci mohli pridať ďalší zásah, ale nepodarilo sa to Chrienovi ani Gal-Andrezlymu, pričom druhý menovaný nedal šance dve. Spartak vrhol sily do útoku, ale odmenou mu nebolo vyrovnanie. Práveže udreli Ružomberčania a to keď Ďubek unikol obrane a po nájazde prestrelil brankára na konečných 1:3.

Autor: Ľubomír Hudačko