22.10.2016 17:00 CET
0 : 2
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - ŠPORT Podbrezová 0:2

Na prvých dvoch miestach fortunaligovej tabuľky nie je nič nové, pretože aj Žilina, aj Podbrezová svoje zápasy zvládli a opäť triumfovali. V prípade tímu ZP Šport ide o priaznivý rezultát tentoraz z Myjavy. Po zmene strán sa uviedli gólmi Bernardina a Šafranko, čím svojmu tímu zabezpečili výhru o dva góly.

Išlo o dôležitý duel o striebornú priečku v tabuľke, veď Myjava aj Podbrezová majú v tejto sezóne našliapnuté na obsadenie jej horných poschodí. Hneď v úvode zakončil nedôrazne Kuzma a vo 4. minúte na opačnej strane ihriska nedosiahol Kolár na center Mehremiča. Defenzívy oboch mužstiev pracovali pozorne a tak sa ďalšia šanca v 20. minúte zrodila po štandardnej situácii. V 24. minúte smerovala na Kuciaka strela z kopačky Kukoľa. Dlhé minúty sa potom bojovalo prevažne v strede poľa, až prišla 37. minúta, keď sa črtala možnosť úniku pre Viazanka, ale vybehnutý Hruška zasiahol v poslednej chvíli. Viac sa toho nezmenilo a polčas teda gól nepriniesol.

Viac sa potom dopredu hrnuli Myjavčania, po prestávke mal šancu napríklad Bílovský. Mieril iba vedľa brány a Kolára musel neskôr vychytať Kuciak. "Železiari" gólovo udreli v 71. minúte, keď sa lopta v pokutovom území dostala k nepokrytému Bernadinovi a ten ju poslal do siete - 0:1. Vyrovnanie mal na kopačke v 81. minúte Kukoľ, no Kuciak si poradil. Vysokú efektivitu potvrdili hostia o ďalšiu minútu, kedy ich do dvojgólového vedenia poslal Šafranko, ktorý využil Viazankovu prihrávku - 0:2. V 88. minúte najskôr vypálil Pavlík, odrazená lopta sa dostala ku Kukoľovi, ale brankár Podbrezovej už gól nepustil a preto sa hostia radovali z ďalšej dôležitej výhry. Vďaka nej naďalej stíhajú prvú Žilinu, ale tá svoj duel takisto vyhrala.

Autor: Ľubomír Hudačko