05.05.2018 17:00 CET
1 : 1
(0:1)

Tatran Prešov - Železiarne Podbrezová 1:1

Katastrofálne výsledky z posledných kôl Tatran Prešov takmer podčiarkol ďalšou prehrou, proti Podbrezovej ratoval bod päť minút pred koncom. Veľa mu to však nepomohlo, pretože manko na predposlednú Senicu sa zvýšilo a II. liga je pre Šarišanov už veľmi blízko.

Prvú šancu v zápase mal Hošek, ale mieril nepresne, dobre pracovala obrana. Neskôr neotvoril skóre po rohovom kope ani Luberda, zblízka mieril nad bránu aj preto, že mu v zakončení bránili hosťujúci hráči. To, čo sa nepodarilo Tatranu vyšlo hosťom, pretože Njire sa pekne presadil jasličkami a trafil presne k žrdi - 0:1. Viac sa toho v prvom polčase neudialo, bezzubé ofenzívne chúťky vždy spacifikovala obrana.

Vyrovnané mohlo byť po zmene strán veľmi rýchlo, ale po chybe obrany hostí sa Katona s Hošekom nepresadili. Opäť tak pokračovala futbalová nuda, ktorá neprinášala veľké šance ani na jednej strane. Tatran sa snažil niečo s výsledkom urobiť, ale do karát mu nehralo nič, ani výsledok zo Senice, ani pevná obrana Podbrezovej. Zdalo sa, že si Šarišania pripíšu ďalšiu prehru, no napokon sa na ihrisko dostal Udeh a peknou trefou vyrovnal na 1:1 v 85. minúte. Prešov mohol aj vyhrať, ale v závere vo veľkej šanci zblízka trestuhodne nedal Dupkala. Tímy si tak body rozdelili a pre Prešov to znamená, že manko na Senicu je už trojbodové.

Autor: Ľubomír Hudačko