19.09.2020 19:00 CET
3 : 2
(2:1)

Trenčín s Nitrou ukoristil prvé víťazstvo

Sedem kôl čakal AS Trenčín na prvý trojbodový zápis v novom ročníku Fortunaligy. Na domácej tráve si poradil s FC Nitra, ktorý zdolal 3:2 (2:1).

Do prvej veľkej šance sa dostal Roguljić, ktorý išiel sám na brankára. Domáca obrana na poslednú chvíľu zabránila priamej strele na Šípoša. V jedenástej minúte Ligeon unikol po pravej strane a prekvapivo trafil k bližšej žrdi - 1:0. Nasledovalo viacero pokusov a pološancí AS, ktoré väčšinou obrana Nitry odrazila. V 22. minúte pas za obranu našiel Ghaliho a legionár Šípoša prestrelil - 2:0. V 26. minúte Nitra vysunula Gatarića, lenže veľmi dobre zasiahol Šemrinec a vyrazil na roh. Šípoš zas vyrážal strelu Roguljića z azda 30-tich metrov. Kadákova strela z voleja letela na tribúnu. Nitra skúšala protiútoky. Strieľaný center Šefčíka z priameho kopu našiel Podhorina a kapitán Trogárov nezadržateľne znížil - 2:1. V 38. minúte Roguljićovu technickú strelu vyrazil gólman hostí. Už o minútu El Mahdiouiho bombu spoza šestnástky zvládol Šípoš vyraziť na žrď. Lopta skákala pred čiarou, do brány však nezapadla. Ghaliho zakončenie vyrazil Šípoš. Po obrátke Roguljić trafil tesne veľa pravej žrde. V 55. minúte fauloval Kadáka Magda a Čataković premenil pokutový kop - 3:1. Nitra mala dva dobré pokusy, a Šemrinec vyrážal. V 65. minúte Magdovu strelu zblokoval Šulek. Magda mohol ešte prihrávať. V 68. minúte aktívneho Ghaliho vychytal Šípoš. Po faule Šuleka v 75. minúte sa kopal priamy kop z veľkej diaľky. Faško prekonal Šemrinca po tom, čo lopta pred gólmanom skočila a ten si ju následne nešťastne zrazil do brány - 3:2. V 85. minúte Comvalius z uhla napálil do bočnej siete. Trenčín zdolal Nitru o gól 3:2 a teší sa z premiérového víťazstváav sezóne.

"Sme skutočne šťastní, že sa nám v ligovej súťaži podarilo zvíťaziť prvýkrát v sezóne. Myslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo, špeciálne za výborný prvý polčas. Hrali sme to, čo sme chceli. Využívali sme strany ihriska, často sme strieľali, dali sme dva góly, všetko bolo v poriadku. Hrali sme dobre. Aj vstup do druhého polčasu bol v poriadku, podarilo sa nám opäť zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Mali sme pokoj na lopte. V druhom polčase však chlapci poľavili, trošku si to zľahčovali, prihrávky neboli tak sústredené. Toto sa nám nesmie stávať. Musíme udržať kontrolu nad zápasom. Keď sa však na to pozriem z celkového pohľadu, musím vyjadriť spokojnosť. Vyhrali sme druhý zápas v poradí, vrátane pohárového, chceme takto pokračovať," povedal po zápase tréner AS Stijn Vrenen.

"Nám sa, žiaľ, nepodarilo nadviazať na výkon z predošlého zápasu. V úvode nám chýbala agresivita. K tej sme sa dostali v druhom polčase, ale to už bolo neskoro. Teší ma, že sme dali dva góly, škoda tých inkasovaných troch. Chýba nám agresivita a bez toho sa ťažko získavajú body aj doma, nielen vonku," pridal svoje postrehy lodivod hostí Gergely Geri.

Autor: Dušan Guman / sport.sk