20.03.2021 17:00 CET
2 : 3
(1:1)

Nitra sa prebára hlbšie, podľahla Pohroniu

Nitra v tejto fáze Fortunaligy prežíva slabšie obdobie. V druhom kole nadstavby v skupine o záchranu v najvyššej slovenskej súťaže podľahla hosťujúcemu Pohroniu 2:3 (1:1).

Po opatrnom úvode malo prvú šancu v dueli Pohronie. V jedenástej minúte strieľal Blahút, a brankár domácich Šípoš bol pripravený. V ďalších minútach sa hra odvíjala najmä medzi šestnástkami. Päť minút pred záverom prvého polčasu sa to ale rozbehlo. V 40. minúte zahrala Nitra zo štandardky signál, ktorý gólom hlavičkou zakončil Tancík - 1:0. Radosť domácich z vedúceho gólu ale netrvala ani minútu. Nzeyi, ktorý v 29. minúte vystriedal zraneného Pavlíka, sa hneď z protiútoku zasekávačkou zbavil Regäsela. Ten však v súboji nešťastne zasiahol loptu rukou a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Výhodu pokutového kopu zužitkoval Adler Da Silva - 1:1. V závere prvého polčasu sa do dobrej príležitosti dostal domáci Kindsvater, no brankár Hrdlička ho eliminoval. Do kabín sa tak schádzalo za nerozhodného stavu.

Tréner Nitry Peter Lérant urobil cez polčas dve zmeny, no aktívnejšie začali druhé dejstvo hosťujúci hráči. V 51. minúte Petrák centrom našiel hlavu Chvěju, ktorý v dobrej pozícii nezaváhal a poslal svoje mužstvo do vedenia - 1:2. O dvanásť minút neskôr sa rovnaký hráč dostal k lopte v pokutovom území Nitry a nekompromisnou strelou pod brvno poslal Pohronie už do dvojgólového vedenia 3:1. Nitra sa v zostávajúcom priebehu snažila skorigovať stav a dostať sa do zápasu, ale zakončenia Franka a Jendriška zmenu skóre neprivodili. V 88. minúte Frako prudkou strelou znížil na 2:3. V dramatickom závere si Pohronie tesný náskok udržalo. Nitra podľahla Pohroncom na svojej tráve 2:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk