08.08.2020 19:00 CET
2 : 2
(2:0)

FC Zlaté Moravce - FK Pohronie 2:2

FC ViOn Zlaté Moravce neustrážil dvojgólový polčasový náskok a v ouvertúre novej sezóny si podelil body s Pohroním za remízu 2:2 (2:0).

V úvode duelu diktoval tempo hry domáci celok. Už v druhej minúte sa po centri Hrnčára ocitol v gólovej šanci Kovaľ. Jeho strelu jeden z obrancov hostí odvrátil na roh. Skóre sa zmenilo v 19. minúte: aktívny Hrnčár prudko odcentroval do malého vápna, Repiský loptu len vyrazil pred seba a nabiehajúci Ďubek to trafil pod brvno - 1:0. Už o dve minúty Ďubek posunul na Hrnčára a ten vydarene naservíroval nabiehajúcemu Kovaľovi - 2:0. Hra ViOn-u bola v týchto fázach hry esteticky na výške. V 25. minúte po rohu Ďubeka z ôsmich metrov hlavičkoval Balaj, no Repiský jeho pokus na dvakrát skrotil. V 34. minúte Ďubek nabil Kovaľovi, ktorý tiesnený Pavlíkom mieril tesne mimo.

Domáci boli aktívni aj po zmene strán. V 49. minúte putovala lopta po osi Ďubek - Hrnčár - Kovaľ. Posledne menovaný namieril vedľa. V 55. minúte po celkom zbytočnom zákroku Orávika na Pavlíka zahrávali hostia pokutový kop a Orávik sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy. Loptu si na biely bod postavil Mazan, ale Chovan jeho strelu do ľavého rohu vyrazil. Hostia sa v presilovke stále viac tlačili k bráne domácich. V 78. minúte Weir rozohral štandardku, no Mazanovu strelu pod brvno zneškodnil Chovan. V záverečnej štvrťhodine videli diváci poctivý kartový "mariáš". V 85. minúte znížil na rozdiel gólu Fadera, ktorému pri tom pomohol jeden z domácich hráčov. V 89. minúte úspešne zakročil Chovan, keď vytesnil prudkú strelu Blahúta. V 95. minúte vyrovnal za hostí z priameho kopu Weir. ViOn Zlaté Moravce remizoval s Pohroním 2:2 po tom, čo prišiel o dvojgólový náskok.

Autor: Dušan Guman / sport.sk