24.04.2021 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Pohroniu aj Nitre zvlhol pušný prach

V Žiari nad Hronom strelci nepochodili. Domáce Pohronie si podelilo body s Nitrou, s ktorou remizovalo 0:0.

Lepšie do zápasu vstúpili hráči Pohronia. Mali miernu prevahu aj aktivitu, ale absentovali vyložené šance. Fadera mieril nepresne a s Weirovou koncovkou si poradil Šípoš. Hlavou to v 15. minúte skúšal Heurtaux, ktorý mieril nad brvno. Hostia nechtiac pohrozili po centri Celebiho, pri ktorom lopta takmer zapadla k zadnej žrdi. Hrdlička sa musel poriadne natiahnuť. V 23. minúte sa individuálne ukázal český útočník Chvěja a dobrý zákrok vytiahol gólman Nitry. Do prestávky mal viac práce a zároveň aj šťastie. V samom závere polčasu Ladjimu chýbal krok, aby dočiahol na loptu pred odkrytou bránkou.

Aj v druhom polčase mali prevahu domáci futbalisti. Chvěja vo veľkej šanci zle trafil loptu po dobrej práci Mazana na pravom krídle. Slušnú šancu mal aj Ladji. Obišiel niekoľko hráčov, narazil si loptu s Faderom, no jeho technická koncovka bola nepresná. Nitrania sa spoliehali na rýchle kontry. Bližšie ku gólu boli hráči Pohronia, a to najmä v 78. minúte Chvěja. Pred zakončením vyhral tri čisté súboje. Jeho lopta bola napokon zrazená. V závere musel ešte Šípoš vyraziť loptu nad brvno po hlavičke Pavlíka. Hosťom pre zmenu nevyšiel brejk štyroch proti dvom. Pohronie s Nitrou remizovalo bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk