13.03.2021 17:00 CET
3 : 0
(0:0)

Pohronie sa proti Senici rozstrieľalo v závere

V prvom nadstavbovom kole zabralo Pohronie v skupine o záchranu v najvyššej súťaži naplno, keď FK Senica zdolalo gólmi v druhom polčase 3:0 (0:0).

Domáci začali lepšie, keď mali miernu prevahu a aktivitu. Do prvých vyloženejších šancí sa však dostali Seničania. Košťál mieril v desiatej minúte z voleja tesne vedľa. Po centri Pirosku zas hlavičkoval Asanovič presne k žrdi a zasiahnuť musel Hrdlička. Z druhej vlny v drese Pohronia strieľal Petrák. S jeho tečovanou loptou mal gólman Fryšták problémy.

Zahviezdil aj o pár sekúnd po tvrdej strele Adlera da Silvu. Na opačnej strane mal veľkú šancu otvoriť skóre Ljubičič na zadnej žrdi, jeho strelu však domáci obranca zblokoval. Najväčšiu možnosť mali Záhoráci po polhodine hry. Malec z hranice bieleho bodu minul odkrytú bránku.

V druhom polčase chýbali šance na oboch stranách. Do menších sa dostal iba útočník Senice Malec, ale v záklone hlavičkoval nepresne a nevypýtal si penaltu ani po tom, čo v sľubnej pozícii prepadol cez protihráča v šestnástke. V 65. minúte sa ocitol aj v nebezpečnej skrumáži, ale situáciu dobre zvládol Hrdlička.

V 72. minúte hosťujúci Piroska nepochodil pri odkope v rohu ihriska. Loptu vybojoval Weir a posunul ju na Štrbu. Štrba vyrobil center na hlavu Chvěju, ktorý skúsene zakončil presne k žrdi - 1:0.

Už o štyri minúty zvýšilo Pohronie náskok z protiútoku dvoch na jedného. Adler sa neulakomil, prihral na úplne voľného Blahúta a ten si už s prázdnou bránou poradil - 2:0.

Seničania sa snažili znížiť. Z asi 25-tich metrov zakončoval Gamboš, no mieril tesne vedľa ľavej žrde. Po sérii striedaní v mužstve Záhorákov udreli domáci tretíkrát. Spoza šestnástky to dobre trafil Adler da Silva. Pohronie vyhralo nad Senicou presvedčivo 3:0 a pripísalo si veľmi dôležité tri body v boji o záchranu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk