03.04.2021 17:00 CET
1 : 2
(0:1)

Sereď vezie tri cenné body z Pohronia

Pohronie nepotvrdilo pozíciu vedúceho tímu skupiny o záchranu vo Fortunalige a na vlastnej tráve podľahlo celku ŠKF iClinic Sereď 1:2 (0:1).

Pred týmto duelom trónil domáci celok na čele nadstavbovej skupiny o udržanie sa v najvyššej slovenskej súťaži. Aj keď od poslednej priečky, na ktorej boli Michalovce, ho delili iba tri body. Domáci sa dostali do dobrej príležitosti v trinástej minúte. Vtedy Adamec rozohral rohový kop a lopta našla Galušku. Menovaný hráč však hlavičkoval iba tesne nad. Sereď odpovedala hneď z protiútoku. A to najlepšie, ako sa dalo. Morong odcentroval a Lačný nedal brankárovi Hrdličkovi žiadnu šancu, otvoriac tak skóre - 0:1. Pohronie zaradilo vyšší rýchlostný stupeň, ale no gólového efektu. Najprv Weirov pokus zneškodnil Yakubu, ktorý si v závere prvého polčasu poradil aj s Mazanovou strelou. Mužstvá schádzali do kabín za jednogólového vedenia Serede.

Po zmene strán mohla Sereď pridať druhý gól. Avšak Lačný tentoraz Hrdličku neprekonal. V ďalšom priebehu sa ani jeden z tímov nedokázal dostať do výraznejšej príležitosti. Podarilo sa to až v 68. minúte. Z hranice šestnástky vystrelil Eneji a svoj tím poslal do dvojgólového vedenia - 0:2. V závere duelu domáci súpera zatlačili. Po pravej strane vydarene prenikol Fadera, ale jeho zakončenie smerovalo mimo bránu. V nadstavenom čase sa Pohronie dočkalo aspoň čestného úspechu. Za domáci celok sa presadil striedajúci Župa. Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa trochu nečakane podľahla Seredi 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk