08.05.2021 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Pohronie si so Zemplínom rozdelilo po záchranárskom bode

Vo ôsmom nadstavbovom kole slovenskej Fortunaligy hralo Pohronie s Michalovcami bez gólov 0:0.

V prvom polčase mali viac z hry hostia. Vytvorili si aj viac príležitostí, ako domáci celok. Už vo štvrtej minúte išiel Popovits sám na bránku, no pošmykol sa a šancu tak nepremenil. Prízemný center vyslal Vojtko a lopta od kopačky Pavlíka tesne minula bránku. V 24. minúte Popovits vyslal do šance pred odkrytou svätyňou Hrdličku, ku koncovke sa však napokon nedostal nikto. Domáci pohrozili až v 30. minúte. Slalom Chvěju zastavil v šestnástke Vaško. Opäť Popovits strieľal z otočky z hranice veľkého vápna, a mieril tesne nad brvno. Na opačnej strane Chvěja pripravil dobrú loptu Adamcovi, ktorý z vnútra pokutového územia prepálil bránku.

V druhom polčase sa smerom dopredu nič zaujímavé nedialo. Oba celky si počínali s dôrazom na obranu. V 55. minúte domáci Blahút posielal loptu pred odkrytú bránku na hlavu Petráka, pred ktorým dobre zasiahol Vaško. V 67. minúte po chybe Heurtauxa zaváhal v tutovke pri žrdi Diarra. Z dorážky následne neuspeli Oshima, ani Žofčák. Neskôr si Vojtkov center takmer zrazil do vlastnej bránky Petrák. V závere sa o gól viac snažili hostia, ale skóre sa už nemenilo. Pohronie remizovalo s Michalovcami 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk