01.05.2021 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Senica poslala Nitru na dno tabuľky, rozhodol jediný gól

FK Senica zabral v siedmom kole nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže naplno a problémami kvárenú Nitru zdolal na Záhorí 1:0 (0:0).

V úvode diktovali tempo hry domáci. Nitrania strážili obrannú zónu. Pred oboma bránami bolo málo vzruchu. V 17. minúte prudko vystrelil domáci Gamboš, keď spoza 16-ky vyprášil rukavice brankára Šípoša. Ten loptu vyrazil na rohový kop.

Hostia mali veľkú príležitosť po zmätkoch v defenzíve Senice v 31. minúte; po zakončení Kindsvatera na bránkovej čiare veľmi dobre zakročil Gamboš. V tej istej minúte po rohovom kope Šefčíkova technická strela preletela tesne vedľa ľavej žrde. V 42. minúte bol hrubo faulovaný domáci kapitán Piroska a dokonca musel byť striedaný. Hosťujúci Šefčík však za svoj zákrok videl iba žltú kartu.

Druhý polčas bol oproti prvému živší. V 50. minúte po prihrávke Maleca nedôrazne zakončoval Košťál. O dve minúty sa lopta po strele Zejnullahua obtrela o ľavú žrď. V 57. minúte Dudovej strele chýbala razancia. Inak to bolo v 60. minúte. Košťál zahral priamy kop z 25-tich metrov a vydarenou strelou ponad múr prekonal Šípoša - 1:0.

Seničania mohli vedenie viackrát zvýšiť. V 69. minúte bola Mustafičova strela strečovaná na roh. V záverečnej desaťminútovke mali Seničania dve šance, do ktorých sa dostali striedajúci hráči. V 80. minúte po akcii Adda zakončoval v 16-ke Turčák, a jeden z obrancov Nitry loptu stečoval na rohový kop. Senica porazila Nitru 1:0 a poslala ju na posledné miesto tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk