06.03.2021 14:30 CET
1 : 1
(0:1)

Senica s Pohroním brali po bode, hrdinom Ljubičič

V 22. a zároveň poslednom kole základnej časti prebiehajúcej sezóny Fortuna ligy remizoval na Záhorí FK Senica s FK Pohronie 1:1 (0:1). Domáci ratovali bod v poslednej minúte zápasu.

Senica nastúpila do zápasu s novicom Marinom Ljubičičom. Prvý polčas bol zaujímavý na oboch stranách. Pre oba tímy išlo o dôležitý súboj z pohľadu záchrany v najvyššej súťaži. Prvé príležitosti na otvorenie skóre mali Záhoraci. V šiestej minúte tvrdo vypálil Gamboš, a brankár jeho strelu vyrazil. O päť minút neskôr mal po veľkej chybe v rozohrávke hostí šancu na gól Malec, avšak zoči-voči brankárovi nastrelil pravú žrď.

Hostia sa do svojej prvej a hneď veľkej šance dostali v 21. minúte. Po signáli z priameho kopu a centri Faderu prestrelil osamotený Heurtaux. Potom mohli dvakrát udrieť Seničania. Hlavičku Asanoviča brankár Hrdlička vyškriabal spod brvna na rohový kop. O malú chvíľu brankár Pohronia v poslednej chvíli na bránkovej čiare zneškodnil zakončenie stopéra Carrilla. Na druhej strane dostal loptu za obranu Blahút a zoči - voči Fryštákovi nezaváhal - 0:1. Pohronie mohlo vedenie i navýšiť. Po chybe Záhorákov bol v šanci Chvěja; domácich zachránil Fryšták.

V druhom polčase bolo vzruchu menej. O čosi aktívnejší boli Seničania, ktorí potrebovali vyrovnať. Nádejne vyzerala Gambošova jedovka z voleja v 67. minúte, no našla len pripraveného Hrdličku. V 72. minúte nepochodil ani Košťál. Remízu si domáci zabezpečili v hodine dvanástej. V 90. minúte po centri Pirosku preskočil obranu Ljubičič a hlavou vyrovnal na 1:1. Mužstvá sa o týždeň stretnú opäť, a to v nadstavbovej časti v Žiari nad Hronom.

Autor: Dušan Guman / sport.sk