10.04.2021 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

Duel Senice s "Ružou" rozhodol jediný zásah

FK Senica prišiel o dôležité body, keď v skupine o záchranu v najvyššej súťaži podľahol na vlastnej tráve Ružomberku 0:1 (0:1).

Seničania nastúpili v zostave s tromi zmenami. Od začiatku mali z hry viac, držali loptu, zatiaľ, čo hostia hrali v hlbokej defenzíve. Záhoráci sa však cez ružomberskú obranu presadzovali iba ťažko a nedokázali vystreliť na bránu. Postupom času sa hra vyrovnala, na ihrisku však bolo veľa súbojov, ktoré ju kúskovali. V 17. minúte mohli Ružomberčania skórovať po rýchlom protiútoku. Mojžiš zakončil zvnútra šestnástky vedľa žrde. V 26. minúte nepríjemne vypálil Zsigmund, a senický brankár Vliegen loptu vyboxoval. Hosťom sa podarilo presadiť v 29. minúte: Gerec prihral za obranu do 16-tky Regálimu, a ten tvrdou ranou prestrelil domáceho brankára - 0:1. Do polčasu sa už nič podstatné neudialo, a tak tímy schádzali do kabín za jednogólového vedenia Liptákov.

V druhom polčase sa domáci tlačili dopredu najmä nakopávanými loptami a boli nebezpeční zo štandardiek. V 57. minúte mali priamy kop z ideálnej pozície spoza šestnástky, ale lopta zo Šimčákovej kopačky letela tesne nad. V 72. minúte po rohu Dudu hlavičkoval Malec do brankárovho náručia. V 79. minúte vystrelil Ljubičič, ale taktiež narazil iba na pripraveného gólmana. Sporný moment prišiel v 89. minúte. Vtedy Seničania po dlhom aute Šimčáka zaznamenali z kopačky Ljubičiča vyrovnávajúci gól, rozhodca ho však neuznal pre údajný faul. Záver bol veľmi nervózny. Ružomberok napokon vyhral v Senici najtesnejšie 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk